در خلوت روشن با تو گریسته‌ام برای خاطر زنده‌گان، و در گورستان تاریک با تو خوانده‌ام زیباترین سرود‌ها را زیرا که مرده‌گان این سال عاشق‌ترین زنده‌گان بوده‌اند. «احمد شاملو» اینک که به ششمین سالگرد فقدان پدر دلبندم نشسته ام ، غم کوچ او هر روز بیشتر در جانم گُر می گیرد و سودای خواستنش آتش […]

در خلوت روشن با تو گریسته‌ام
برای خاطر زنده‌گان،
و در گورستان تاریک با تو خوانده‌ام
زیباترین سرود‌ها را
زیرا که مرده‌گان این سال
عاشق‌ترین زنده‌گان بوده‌اند.

«احمد شاملو»

اینک که به ششمین سالگرد فقدان پدر دلبندم نشسته ام ، غم کوچ او هر روز بیشتر در جانم گُر می گیرد و سودای خواستنش آتش جانم را شعله ور تر می سازد . پدر و مادر این مقدس ترین واژه های هستی حقی بزرگ بر گردن فرزندان دارند و من به واسطه داشتن پدری که شمع وجودش را در خدمت فرهنگ و تاریخ این مرز و بوم آب نمود به خود می بالم و خوشحالم که در دامان همچین پدری پرورش یافته ام. گر چه نبود ایشان همواره خاطرم را می آزارد اما آثاری که از وی در بین ما به یادگار مانده همواره چراغ راهمان خواهد بود و امید داریم که بتوانیم گامی هر چند کوچک در حفظ و نشر آثار ایشان برداریم، کاری که ایشان سال ها وجهه همت خود ساخته بود.
انشاءالله در این راستا خدمتی به جامعه فرهنگی و خوانش خلیج تا ابد پارس کرده باشم .
کتاب فرهنگ ضرب المثل های فارسی به انگلیسی ، که در زمان حیات ایشان این مجموعه گرد اوری شده بود ، منتشر نموده و همچنین چاپ دوم کتاب دریای پارس و سواحل متصالح ( نوشته دونالد هاولی ) و کتاب دیگری تحت نام نقش ارامنه در انقلاب مشروطیت ( چاپ اول ) بزودی منتشر ، و تقدیم به علاقه مندان حوزه تاریخ و فرهنگ نماییم .
باشد که این خدمات فرهنگی مورد توجه اهالی فرهنگ و ادب واقع گردد.
امیدوارم با چاپ و نشر آثار مرحوم زنگنه خدمتی به دوستداران تاریخ و فرهنگ و ادب این مرز و بوم کرده باشم.
همواره که بتوانم مانند گذشته از الطاف بی کران و دریای محبت بی منتهای اهالی فرهنگ و ادب برخوردار گردم.

در این بازار اگر سودیست با درویش خرسند است
خدایا منعمم گردان به درویشی و خرسندی

من الله توفیق

امیرحسین زنگنه

  • منبع خبر : نصیر بوشهر