۱_ اهمیت احداث بزرگراه بوشهر _ دیر را تشریح نمایید ؟ …جایگاه استراتژیک و راهبردی مناطق مرزی و ساحلی بر کسی پوشیده نمی باشد .لذا احداث زیر ساخت های جاده ای و ریلی در این مناطق می تواند کمک شایانی در جهت اجرای بهتر سیاست های کلان اقتصادی و امنیتی ایفاء نماید ۲_ جاده قدیمی […]

۱_ اهمیت احداث بزرگراه بوشهر _ دیر را تشریح نمایید ؟

…جایگاه استراتژیک و راهبردی مناطق مرزی و ساحلی بر کسی پوشیده نمی باشد .لذا احداث زیر ساخت های جاده ای و ریلی در این مناطق می تواند کمک شایانی در جهت اجرای بهتر سیاست های کلان اقتصادی و امنیتی ایفاء نماید

۲_ جاده قدیمی بوشهر _ دیر تاکنون چقدر کشته داده ؟
..متاسفانه سالانه بین ۲۰ تا ۳۰ نفر در این جاده قربانی وضعیت ناهنجار آن می گردند .

۳_ بزرگراه ساحلی و مرزی بوشهر _ دیر چقدر می تواند امنیت مرزی و ساحلی استان بوشهر را تامین کند ؟
..ساپورت سریع لجستیکی مناطق مرزی در حوزه ی امنیتی باید در اولویت برنامه های دولت قرار بگیرد .اگر این مناطق سهل الوصول باشند تامین امنیتی نیز طبعا اسانتر خواهد بود .برای یک استان مرزی چون بوشهر نیز که نقشی بی بدیل در بخش گمرکی ،نفتی و شیلاتی کشور ایفاء می کند توجه به این جاده حیاتی به نظر می رسد

۴_ آیا احداث سرعت گیر و دست انداز بعد از هر تصادف و کشته شدن افراد در جاده قدیمی ، می تواند به مردم و اتومبیل های مردم خسارت وارد نکند و زمان تردد در جاده فوق را استاندارد نماید ؟

.بر خلاف آیین نامه های موجود در حفظ و نگه داری جاده های اصلی و‌مواصلاتی قطعا احداث سرعت گیرها و هر گونه دست انداز امری غیر قانونی و غیر معقول به نظر می رسد که استهلاک جلوبندی خودروها را به چند برابر افزایش می دهد .احداث این سرعت گیرها به بهانه ی ترافیک و سرعت خودروهای باری پوشاندن یک عیب وایراد با عیبی دیگر است ،که مسوولین امر می خواهند یک اشتباه را با اشتباهی دیگر جبران نمایند .

۵_ آیا مسئولین به درستی موضوع بزرگراه را پیگیری نموده اند ؟ بخشدار ،فرماندار ، معاون عمرانی استاندار و شخص استاندار

.تا کنون پی گیری این پروژه از طرف مسوولین باری به هر جهت بوده است و علیرغم تاکید و یادآوری فعالین اجتماعی منطقه و گوشزد آثار زیانبار توقف این بزرگراه ،متاسفانه اقدام عاجل و در توجهی تا کنون صورت نپذیرفته است .

۶_ آیا قرارگاه خاتم الانبیا به تعهداتش در خصوص بزرگراه بوشهر _ دیر به درستی عمل کرده است ؟ یا به مانند پیمانکاران خصوصی دنبال نفع خود است ؟

.با توجه به شواهد و قرائن موجود و این شعار قرار گاه خاتم الانبیاء که رفع محرومیت زدایی می باشد مع الاسف به مانند یک شرکت خصوصی عمل نموده است و قدم شایان توجه ای در جهت اتمام آن بر نداشته ، و کارهایی هم که صورت پذیرفته است به مرور زمان در حال مستهلک شدن می باشد که امیدواریم این قرار گاه یک تجدید نظر اساسی در خط و مشی خود ایجاد نماید.

  • منبع خبر : نصیر بوشهر