در میان اخبار افغانستان قیمت دلار همچنان در حال پیمودن یک روند افزایشی بوده و در حال نزدیک شدن به کانال ۲۷ هزار تومان می باشد. با اتفاقات سیاسی افغانستان و رشد نرخ حواله درهم، دلار تهران به کانال ۲۶۹۰۰ تومان رسید در حالی که پتانسیل ورود به کانال ۲۷ هزار تومان را هم داشت […]

در میان اخبار افغانستان قیمت دلار همچنان در حال پیمودن یک روند افزایشی بوده و در حال نزدیک شدن به کانال ۲۷ هزار تومان می باشد.

با اتفاقات سیاسی افغانستان و رشد نرخ حواله درهم، دلار تهران به کانال ۲۶۹۰۰ تومان رسید در حالی که پتانسیل ورود به کانال ۲۷ هزار تومان را هم داشت و تعطیلات پیش رو ترمزی برای رشد بیشتر دلار شد.

سکه تهران هم با اونس ۱۷۸۰ همانطور که پیش بینی می شد به کانال ۱۱۸۰۰ رسید و حال سکه ذاتی به کانال ۱۱۲۰۰ ورود کرد؛ حباب مثبت سکه که در کانال ۶۰۰ هزار تومانی قرار دارد برای نرخ فعلی سکه معاملاتی طبیعی به نظر می رسد.

سکه

سکه

کف و سقف حباب مثبت سکه در محدوده ۲۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان طبیعی است و باعث نگرانی معامله گران نمی شود. آبشده نیز به عدد ۴۹۳۲ و طلای ۱۸ عیار هم به مرز ۱۱۳۸ رسیدند.

مهم ترین عامل افزایش قیمت دلار همانطور که اشاره شد، تنش ها در افغانستان بوده و با خروج اشرف غنی به نظر می رسد که این کشور به طور کامل به دست طالبان افتاده است.

این موضوع باعث می شود تا نرخ دلار هرات افزایش پیدا کند و مبادلات ایران نیز دچار مشکل شود که در نتیجه قیمت دلار تهران افزایش پیدا می کند.

دلار و یورو

دلار و یورو

گزارش روزانه قیمت ها نسبت به ساعت ۱۲ روز گذشته

عنوان قیمت امروز قیمت روز گذشته
اونس طلا ۱۷۷۵ دلار ۱۷۷۹ دلار
مثقال طلا ۴,۹۳۳,۰۰۰ تومان ۴,۸۵۵,۰۰۰ تومان
سکه امام ۱۱,۸۹۰,۰۰۰ تومان ۱۱,۷۹۵,۰۰۰ تومان
سکه بهار ۱۱,۲۰۰,۰۰۰ تومان ۱۱,۰۵۰,۰۰۰ تومان
نیم سکه ۶,۰۰۰,۰۰۰ تومان ۵,۹۵۰,۰۰۰ تومان
ربع سکه ۳,۸۰۰,۰۰۰ تومان ۳,۷۵۰,۰۰۰ تومان
دلار ۲۶,۸۸۰ تومان ۲۶,۵۵۰ تومان
یورو ۳۱,۴۰۰ تومان ۳۱,۱۵۰ تومان

  • منبع خبر : طلا