با کاهش قیمت اونس طلا در روز گذشته و همچنین افت دلار در معاملات پشت خطی، قیمت طلا و سکه در بازار کاهش قابل توجهی پیدا کرد. با این که دلار پشت خطی در عدد ۲۵۴۲۰ تومان بسته شده ولی پیش‌ بینی دلار برای آغاز هفته جاری دولت سیزدهم برای معامله‌ گران دشوارتر از هر […]

با کاهش قیمت اونس طلا در روز گذشته و همچنین افت دلار در معاملات پشت خطی، قیمت طلا و سکه در بازار کاهش قابل توجهی پیدا کرد.

با این که دلار پشت خطی در عدد ۲۵۴۲۰ تومان بسته شده ولی پیش‌ بینی دلار برای آغاز هفته جاری دولت سیزدهم برای معامله‌ گران دشوارتر از هر زمانی است.

در صورتی که دلار در هفته جاری نتواند از محدوده ۲۵۸۰۰ عبور کند، میزان فروش‌ها نیز به تدریج بیشتر خواهد شد. در صورت افزایش فروش‌ها و شکست محدوده ۲۵۲۰۰، احتمال افت دلار به محدوده ۲۴۸۰۰ وجود خواهد داشت.

کاهشی های دلار می گویند در دوران رئیسی مذاکرات هسته‌ای با راحتی بیشتری صورت خواهد گرفت و یک دست شدن ارکان قدرت را عاملی می دانند که توان مدیریت بازار برای بازارساز را بالا می برد.

نخستین اظهارات رئیسی درباره لغو تحریم‌ ها نیز مثبت تلقی می گردد و کاهشی ها به راحتی در هفته جاری خریدار نخواهند بود و بیشتر در موقعیت فروش یا خروج ‌از بازار قرار خواهند گرفت.

دلار

دلار

افزایشی های دلار می گویند مذاکرات برجامی به احتمال زیاد ادامه پیدا نخواهد کرد و با ادامه تحریم ها و حتی تشدید آنها، مضیقه‌ های ارزی زیاد تری ایجاد خواهد شد.

افزایشی ها پس از خرداد ماه به تدریج خرید های خود را بالاتر برده‌اند و در افزایش دلار اثر گذار بوده‌اند. با این حال ممکن است در نخستین روزهای کاری رئیسی با خریدهای سنگین وارد بازار نشوند و از این موضوع هراس دارند که در ابتدای دولت، میزان عرضه ارز به شکل معناداری افزایش پیدا کند و آنها دچار ضرر مقطعی شوند.

با اونس در عدد ۱۷۶۴ دلار، سکه نیز حمایت ۱۱۲۰۰ را از دست داد، هرچند با بیش از ۵۰۰ هزار تومان‌حباب مثبت در کانال ۱۱ ماند ‌و در صورت حمایت اونس و دلار داخلی، سکه در بالای محدوده ۱۱۲۰۰ باقی می ماند.

سکه پیش از این شانس صعود تا محدوده ۱۱۸۰۰ را نیز داشت که این طور نشد و‌ با شکست زیر محدوده ۱۱۲۰۰ می تواند زمینه‌ساز افت سکه به محدوده ۱۰۸۰۰ شود.

سکه امامی

سکه امامی

گزارش روزانه قیمت ها نسبت به ساعت ۱۲ روز گذشته

عنوان قیمت امروز قیمت روز گذشته
اونس طلا ۱۷۶۲ دلار ۱۸۱۲ دلار
مثقال طلا ۴,۶۶۰,۰۰۰ تومان ۴,۷۶۷,۰۰۰ تومان
سکه امام ۱۱,۰۳۵,۰۰۰ تومان ۱۱,۳۲۵,۰۰۰ تومان
سکه بهار ۱۰,۶۰۰,۰۰۰ تومان ۱۰,۸۰۰,۰۰۰ تومان
نیم سکه ۵,۷۰۰,۰۰۰ تومان ۵,۷۵۰,۰۰۰ تومان
ربع سکه ۳,۵۵۰,۰۰۰ تومان ۳,۶۵۰,۰۰۰ تومان
دلار ۲۵,۴۲۰ تومان ۲۵,۶۴۰ تومان
یورو ۳۰,۰۰۰ تومان ۳۰,۱۰۰ تومان

  • منبع خبر : طلا