چند روزی است که خبری در خصوص انتصاب سعید محمد به ریاست مناطق آزاد در فضای مجازی دست به دست می‌چرخد. فارغ از صحت و سقم این خبر، نکته مهم این است که چرا این حجم از اخبار در خصوص سعید محمد در ایام پس انتخابات در فضای مجازی منتشر شده است؟ به اعتقاد […]

 

چند روزی است که خبری در خصوص انتصاب سعید محمد به ریاست مناطق آزاد در فضای مجازی دست به دست می‌چرخد.

فارغ از صحت و سقم این خبر، نکته مهم این است که چرا این حجم از اخبار در خصوص سعید محمد در ایام پس انتخابات در فضای مجازی منتشر شده است؟

به اعتقاد برخی فعالان رسانه‌ای، انتشار اخبار متعدد در خصوص وزیر شدن و استاندار شدن و حالا هم رئیس مناطق آزاد شدن سعید محمد حتما غیر طبیعی است چرا که در صورت پیشنهاد مسئولیت به وی‌ و‌ پذیرفتنش از سمت محمد حتما این‌موضوع به طور عمومی اطلاع رسانی خواهد شد و نیازی به فضا سازی و‌ گمانه زنی نخواهد بود.

برخی معتقدند، این فضاسازی‌ها توسط برخی اطرافیان محمد در حال شکل گیری است تا به قول خودشان بتوانند از این طریق رئیس جمهور را متقاعد کنند که برای سعید محمد حکمی صادر کند، این در حالی است که آیت الله رئیسی بارها اعلام‌ کرده منافع مردم و‌کشور برای او و دولت مردمی بر‌ هر چیزی ارجحیت دارد و لذا زیر بار اینگونه فضاسازی‌ها و‌فشارها نخواهد رفت.

به هر صورت بهتر است اطرافیان سعید محمد به جای فضاسازی جهت انتصاب وی‌ در مسئولیت‌های مختلف، به این سوال اساسی پاسخ دهند که دلیل برکناری سعید محمد از فرماندهی قرارگاه خاتم الانبیا و همچنین عدم تایید صلاحیت نامبرده در انتخابات ریاست جمهوری چه بود؟ شاید پاسخگویی به این دو سوال اساسی و مهم معلوم‌ کند که چرا تا امروز هیچ حکمی برای سعید محمد صادر نشده است

  • منبع خبر : عصر ۱۴۰۰