بیانیه استاد ارجمند ، فرهیخته گرانمایه و درد آشنا آقای دکتر پولادی ریشهری که حقیقتا از سرمایه های ارزشمند استان و کشور محسوب می گردد مرا بر این داشت تا ضمن تشکر از ایشان بدلیل انتشار بیانیه تاریخی شان در حد توان ناچیزم با ذکر مطالبی به آن اشاره و از ایشان نیز در خواستی […]

بیانیه استاد ارجمند ، فرهیخته گرانمایه و درد آشنا آقای دکتر پولادی ریشهری که حقیقتا از سرمایه های ارزشمند استان و کشور محسوب می گردد مرا بر این داشت تا ضمن تشکر از ایشان بدلیل انتشار بیانیه تاریخی شان در حد توان ناچیزم با ذکر مطالبی به آن اشاره و از ایشان نیز در خواستی داشته باشم .
ابتداً ایام رحلت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) وشهادت امام رضا (ع) را خدمت عموم مسلمانان بویژه هم استانی های عزیز تسلیت عرض می نمایم .
ریشه اصلی همه نابسامانیها در جامعه بشری از پس از رحلت نبی مکرم اسلام با اتفاقاتی که در سقیفه بنی ساعده روی داد آغاز گردید و هرچند پس از سالها باردیگر جامعه صدا و سخن پیامبر (ص) و پیام آن حضرت را از زبان و دهان امام علی (ع) مبنی بر توجه به محرومین و فقرا و رعایت حقوق یکدیگر ، مساوات ، برابری ، برادری ، عدالت ، انصاف و رعایت اخلاق شنید ، اما مسیر اسلام ناب و زندگی پاک ، با رشد دنیا طلبی و افزون طلبی و منفعت جوئی افراد بویژه خواص صاحب منصب دچار موانع و چالش های جدی گردیده بود . راه و مسیری که برای اصلاح آن امام حسن (ع) و امام حسین (ع) ، هریک از این دو بزرگوار با دو شیوه متفاوت برای اصلاح امور تلاش و الگوهائی برای بشریت ارائه نمودند . عدم درک درست پیام و آموزه های حضرت محمد (ص) توسط خواص و افراد مسئول موجب فساد در جامعه است .
اسلام با زحمات و مصائب سختی که پیامبر (ص) و یارانش تحمل نمودند رشد یافت و با رفتار عادلانه ، مهربانانه و مصلحانه آن حضرت مورد قبول و پذیرش مردم جهان واقع گردید . مصائبی که قلب و اندیشه آدمی را می آزارد و رفتارهایی که آدمی را به وجد می آورد و موجب می شود تا انسان در راه هدفش مصمم و به آینده امیدوار گردد .
اما باید خدمت استاد ارجمند جناب آقای دکتر پولادی عزیز و آنانی که با هر سلیقه سیاسی بدنبال اصلاح امور جامعه می باشند ، گفت ؛ راه حق گرفتاری دارد .
تا زمانی که افراد و جامعه بر محور و مدار خدا و توصیه های ارزشمند دینی و قانونی و شاهد حضور انسانهای با تجربه در عرصه های مختلف باشند ، انشاالله آسیبی نخواهند دید ولی هرگاه کاسبی سیاسی و منیت و منفعت طلبی رانتی و منافع شخصی غیر متعارف بر منافع ملی و عمومی در افراد یک جامعه رشد نماید باید برای آن جامعه احساس خطر کرد . آنگاه است که باید شاهد مرگ اخلاق و رشد فساد در زمینه های گوناگون در آن جامعه بود .
نخبگان ، دلسوزان و طالبان اصلاح در جامعه با هر گرایشی چه چپ ، چه راست ، چه اصولگرا و چه اصلاح طلب نباید فراموش و از خطری مهم غافل باشند ، اینکه هنوز سیاست های زائیده درهم و دینار های شامی که فرماندهان و لشکریان امام حسن (ع) را متلاشی و سپس آن حضرت را بشهادت رسانید ، جماعت حاضر در نماز مسلم بن عقیل را متفرق نمود و باعث گردید راس مبارک امام مصلح امام حسین (ع) بالای نی رود ، موثر است و کار خود را ، با جسارت و پرروئی تمام ، و چه بسا موثرتر و با نقاب هائی جدید و عناوینی دهان پر کن تر و گوش خراشتر ، دنبال می نماید . اما هرگز نباید مایوس شد . که یاس گناه بزرگی است .
از زمانی که پول های کثیف عامل موثر در انتخاب ها ، تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها قرار گرفت و نوچه پروری و سرسپرده پروری و کاسبی سیاسی در جامعه رونق گرفت نه استفاده از انسانهای مدیر و پاک دست و علاقمند به پیشرفت کشور و خدمت به مردم ، راستی ، درستی و پاکی و انصاف به مذبح رفت و جامعه با مشکلات و آسیب های جدی و غیر قابل جبرانی که شاهد آن هستیم مواجه گردید .
بیانیه آقای دکتر پولادی از جمله سخنان و بیانیه های تاریخی در استان بوشهر محسوب می گردد . بیانیه ای که ضمن رعایت ادب و اخلاق معرف شخصیت مردم استان بوشهر می باشد و به زیبائی هوشمندی ، هوشیاری ، بیداری و صداقت مردم استان را بیان می دارد .
تا در کشور تفکری خدا باورانه حاکم و امور بر مدار و متکی بر رای و نظر مردم و مبارزه با رانت ، انحصار و فساد اداره شود ، کشور پا برجا و مصون از آسیب است اما هرگاه از این مسیر و دفاع از محرومان و پابرهنگان خارج شد آنگاه با مشکل مواجه خواهد شد . چرا که به تعبیر ظریفی که در نوشتاری دیگر هم گفته شد هرگز با دستمال کثیف نمی توان شیشه را پاک نمود .
خدا نیاورد آن روزی را که سیاست حاکم بر کشور و مسئولین آن سیاست پشت کردن به مردم و پابرهنگان باشد .
بیانیه آقای دکتر پولادی از آنجا که زائیده تفکرات عالمانه ، سالم و کارشناسانه است شایسته توجه و تفکر و تجلیل است . می توانم به جرئت بگویم بیانیه دکتر پولادی بیانیه ای تاریخی است . بیانیه ای که صادقانه و دردمندانه و مسئولانه صادر گردیده است .
اما با عرض پوزش خدمت جناب آقای دکتر پولادی !
به عنوان یک بوشهری و برادری کوچک از ایشان (آقای دکتر پولادی) درخواست دارد تا ضمن احترام ایشان به رای دهندگان به وی ، در شورای شهر بوشهر حضور یابد ، چرا که شورای شهر جای نخبگان عالم ، با تجربه ، دست پاک ، مردم دوست و درد آشناست .

  • منبع خبر : نصیر بوشهر