بعد از گذشت بیش از هفت سال بالاخره موج تغییرات مدیریتی به اداره کل کار استان رسید و شاهد تغییر در راس این مجموعه هستیم . اداره ای با گستردگی کار فراوان که می بایست خدمتگزار بهترین و خدوم ترین مجموعه انسانی،یعنی کارگران باشد . اداره کار استان بوشهر که در زمان تصدی آقای *حمیدرضا […]

بعد از گذشت بیش از هفت سال بالاخره موج تغییرات مدیریتی به اداره کل کار استان رسید و شاهد تغییر در راس این مجموعه هستیم . اداره ای با گستردگی کار فراوان که می بایست خدمتگزار بهترین و خدوم ترین مجموعه انسانی،یعنی کارگران باشد .

اداره کار استان بوشهر که در زمان تصدی آقای *حمیدرضا پناه* بعنوان مدیر کل، مدت زمانی حدود هفت سال را در سکوت خبری گذرانده بود، در طی یکسال اخیر در موضوعات مختلف در تیررس رسانه های استان قرار گرفت و اخبار گوناگونی از عملکرد این اداره کل در فضای رسانه ای استان مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت . موضوعاتی که دردهای جامعه محترم کارگری بود و در مدت هفت سال هرچه کوبیدند به در بسته کوبیدند و صدایشان شنیده نشد تا ناگزیر، یک‌به‌یک به رسانه‌ها متوسل شده و دردها و آلام خود را بیان کردند.
حال که صدای جامعه محترم کارگری و کارفرمائی شنیده شده است و علی الرغم اینکه تغییر و تحول همیشه وجود داشته، اما آنچه در این بین مورد توجه است، *پاسخگویی* به افکار عمومی در خصوص عملکرد هفت ساله آن اداره ومدیر کل در حوزه های مختلف است ، موضوعاتی از قبیل عدم بکارگماری نیروهای بومی در مناصب مدیریتی اداره کل ، موضوع اشتغال علی الخصوص سهم اشتغال نیروهای تحصیل کرده و متخصص بومی در شرکتها و تاسیسات نفتی استان همچون عسلویه ، خارک … و سئوالات متعدد دیگری که نباید با رفتن یک مدیر بدون پاسخ بماند و انتظار می‌رود برای آنان پاسخی ارائه گردد .
نکته دیگری که در حال حاضر برای جامعه کارگری استان بسیار حائز اهمیت است موضوع *تعیین جانشین برای مدیر کل است* ، هرچند که در مدت هفت سال یادشده، معدود بومیانی که تعداد آن‌ها از انگشتان یکدست هم کمتر است، وجود داشتند که *یار غار* آن مدیر بوده و هیچ گاه منافع عموم را مقیاس اندازه‌گیری خود قرار نمی‌دادند، اما آیا باز هم باید شاهد نشستن یک غیر بومی برصندلی مدیریت کار استان باشیم؟
اکنون انتظار از مسئولین، علی الخصوص مجمع نمایندگان استان این است که بصورت جدی ورود کرده و با وجود نیروهای بومی با تجربه و کاردان در دل این مجموعه، اجازه ندهند سکان هدایت این اداره کل در دست فردی غیر بومی بیفتد هرچند که درایت و تیزبینی بیشتری را نیز می‌طلبد تا مبادا انگشت شمار بومیان فوق‌الذکر نیز چشم طمع بر این منصب بدوزند.
کارآمدی و توانمندی نیروهای بومی در کنار شناخت حقیقی از پتانسیل های استان و همچنین تعیین تیم مدیریتی دلسوز بومی در این اداره حیاتی و تاثیر گذار، نیاز ضروری در این مجموعه است .
نیروی بومی قابل دسترس تر ، دلسوزتر و البته پاسخگوتر است . پس باید به توانمندی آنان اعتماد کنیم و فضا را برای بروز استعدادهای آنان مهیا کنیم.

  • منبع خبر : نصیر بوشهر