جناب استاندار ؛ میدانیم که میدانید گرمای جانسوز تیر و مرداد ماه در بوشهر بسیار سخت و طاقت فرساست و در اوج آن که از ساعت ١٢ ظهر تا ۵ بعدازظهر است ، نیاز مردم به برق جهت استراحت در منزل بیش از ساعات دیگر است. در این شرایط بسیار سخت کرونایی که همه را […]

جناب استاندار ؛
میدانیم که میدانید گرمای جانسوز تیر و مرداد ماه در بوشهر بسیار سخت و طاقت فرساست و در اوج آن که از ساعت ١٢ ظهر تا ۵ بعدازظهر است ، نیاز مردم به برق جهت استراحت در منزل بیش از ساعات دیگر است.

در این شرایط بسیار سخت کرونایی که همه را دچار دغدغه فکری کرده و بیشتر خانواده ها را عزادار ، باز هم جای شکرش باقی است که با برنامه ریزی های انجام شده ( مثل کم کردن ساعت کاری دستگاه های دولتی و … ) سعی شده تا از قطع برق انشعابات خانگی جلوگیری شود.
امیدواریم این روند ادامه یابد تا کانون خانواده ها از وجود اعضای خانواده گرم باشد نه از هوای گرم و شرجی بوشهر.

جناب گراوند عزیز ؛
اما ای کاش این هم میدانستید یا به اطلاع حضرتعالی می رساندند که در این گرمای بالای ۵٠ درجه ، هستند زحمتکشانی که سخت تلاش می کنند تا با کسب روزی حلال لقمه نانی به سر سفره خانواده ببرند.
بله در بیابان های خشک و سوزان در حاشیه سواحل ، در سایت ها پرورش میگو ، کارگرانی که در عرصه تولید فعالند و مصائب و مشکلات سخت ان را تحمل میکنند ، در زمان استراحت خود ، ناچار به تحمل شرایطی به مراتب سخت تر از زمان فعالیت خود هستند!

قطع برق در این ظهرهای عاشورا مانند برای کارگری که ساعتها زیر تابش سوزان آفتاب به کار و فعالیت مشغول بوده و چندساعتی زمان استراحت دارد ، باعث شده که دل کافر هم با دیدن این قشر مظلوم به درد آید . همین موضوع دلسردی آنان در این زمینه شغلی را به همراه داشته و مشکلاتی هم برای مزرعه داران پرورش میگو به لحاظ راضی نگه داشتن کارگران جهت ادامه کار و نیز پائین آمدن کیفیت کاری در پی داشته است . پر واضح است که اگر تدبیری اندیشیده نشود و مشکل قطع برق رفع نگردد در نتیجه به تولید انبوه این محصول ضربه سختی وارد خواهد کرد .

استاندار محترم ؛
سایت های پرورش میگو و بخصوص مزرعه داران سایت شیف ، برای خرید امتیاز و احداث شبکه برق رسانی هزینه زیادی متحمل شده اند تا با خیالی آسوده به تولید بپردازند که متاسفانه چنین نیست!
در شرایطی که کلیه تولید کنندگان میگو با درک شرایط موجود از مصرف برق در ساعات پیک برق خودداری میکنند و در این ساعت صرفاً نیاز خود را به مصرف یک یا دو کولر جهت استراحت کارگران معطوف کرده اند اما اداره برق همین حداقل هم از انان دریغ می کند .

بی شک توصیه و تشویق مدیران ارشد استان از جمله جنابعالی بود که ما را واداشت تا بدون چشمداشت به اعتبارات دولتی و با صرف هزینه زیاد نسبت به احداث شبکه های داخلی و انتقال برق اقدام کنیم ، اگر قرار به این بود که با بروز کمترین مشکل در همان ابتدا برق پرورش دهندگان میگو قطع شود و میلیاردها سرمایه گذاری انجام شده به قصا و قدر سپرده شود که شرایط قبلی بسیار مطمئن تر و کم ریسک تر از شرایط موجود بود.

جناب اقای گراوند ؛
در آخر از شما که همواره نظر مساعد به این صنعت داشتید و حمایت های لازم نموده اید ، انتظار می روز که برای رفع این مشکل و معضل حاد و اساسی نیز اقدام لازم مبذول فرمایید تا با رونق تولید ، شاهد جهش تولید که رهبر انقلاب برای سال جاری نامگذاری کردند باشیم زیرا در این صنعت حساس و مهم ، کارکردن با موجود زنده ( میگو ) نیاز به توجه زیادی دارد و ادامه این شرایط به هیچ وجه ممکن نیست.

  • منبع خبر : نصیر بوشهر