🔹چنانکه اگر تا دیروز از پدیده آقا‌زادگی صحبت می‌شد و بعضا در مذمت اینگونه انتصاب‌ها مطالبی طرح می‌شد. امروز پدیده آقازادگی جای خود را به انتصاب داماد داده‌است. نگاهی به تمامی دامادهایی که به واسطه جایگاه پدر همسر خود ره چندین ساله را یک شبه طی کردند نشان می‌دهد طی سال‌های اخیر و نه […]

 

🔹چنانکه اگر تا دیروز از پدیده آقا‌زادگی صحبت می‌شد و بعضا در مذمت اینگونه انتصاب‌ها مطالبی طرح می‌شد. امروز پدیده آقازادگی جای خود را به انتصاب داماد داده‌است. نگاهی به تمامی دامادهایی که به واسطه جایگاه پدر همسر خود ره چندین ساله را یک شبه طی کردند نشان می‌دهد طی سال‌های اخیر و نه صرفا در دولت سیزدهم که در سایر دولت‌ها نیز شاهد چنین پدیده‌ای بوده‌ایم و اساسا مسئولیت گرفتن فردی موجبات هموار نمودن راه برای انتصاب سایر اقوام و اقرباء را فراهم آورده‌است.

 

🔹البته جدای از برخی خبرها برخی ادعاهای فامیل بازی و داماد سالاری مطرح شده نیز مثل ارتباط رئیس بانک مرکزی با حجت‌الاسلام مصباحی‌مقدم یا انتصاب برادر همسر وزیر صمت نیز صحت نداشته و درست نیست. آنچه مسلم است باید سازوکاری شفاف و بر اساس شایسته سالااری وجود داشته باشد که همه افراد را فارغ از نام و نشان و ارتباطات مورد سنجش و ارزیابی و در نهایت گزینش و انتصاب قرار دهد.

 

🔹بازهم انتصاب یک داماد  با وجود تکذیب‌های مختلف در خصوص انتصاب نزدیکان مسئولان، اما جامعه همچنان از این موضوع برنگشته است و خبرهایی هم که می‌رسد این مساله را پر رنگ‌تر می‌کند. در همین راستا پس از انتصاب‌های حاشیه‌داری که بعضی انجام و بعضی با فشار افکار عمومی انجام نشد، طی چند روز گذشته انتصاب یکی از منصوبان به یکی از مسئولان دولتی در فضای رسانه‌ای و شبکه‌های اجتماعی بازتاب داشت و با واکنش‌‌های متفاوتی همراه شد.

 

🔹انتصاب مهدی احمدی داماد محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهور به ریاست بانک شهر باعث شده تا واکنش‌ها در خصوص انتصاب دامادها در دولت دوباره اوج بگیرد و و انتقادات سرازیر شود. این در حالی است که محسن رضایی ماه گذشته اظهار داشت که در آذرماه خبر‌های خوشی برای مردم در زمینه جبران هزینه‌های زندگی آنان خواهد داشت.

 

🔹حال کاربران فضای مجازی می‌گویند انتصاب داماد، خبر خوش آقا محسن بوده است! نکته اینجاست که چگونه می‌شود یک نفر  به یکباره و طی مدتی کوتاه از مدیریت یک شرکت به هیات مدیره بانک شهر و پس از چندی در دولت رئیسی مدیر عاملی بانک شهر برسد.

 

🔹حدود یک ماه پیش خبری منتشر شد که در آن گفته شده بود مهدی احمدی قرار است به عنوان مدیر بانک صادرات منصوب شود، اما آن‌طور که یکی از دوستانش نوشته است، او استخاره کرده و بد آمده است، به همین دلیل این سمت را نپذیرفته است.

 

🔹وقتی حکم مدیرعاملی بانک شهر برایش صادر شد، برخی نوشتند استخاره برای بانک صادرات بد آمد اما برای بانک شهر خوب بوده است! این در حالی است که طبق آیین‌نامه بانک مرکزی، مدیرعامل بانک باید حداقل ۱۰ سال سابقه بانکی داشته باشد و ظاهرا داماد رضایی این سابقه را ندارد.

 

🔹به اذعان رسانه‌ها مهدی احمدی پیش از این عضو هیأت مدیره بانک شهر و علاوه بر آن معاون ارزی و بین الملل بانک و قائم مقام مدیرعامل بوده است. وعده خبرهای خوش فراموش نشود امروز پرسش جامعه از معاون اقتصادی رئیس‌جمهور این است که با گذشت بیش از صد روز از عملکرد دولت؛ آقای رضایی چه زمانی قرار است از برنامه‌های اقتصادی خود که در مناظرات انتخاباتی از آنها می‌گفت رونمایی کند؟

 

 

  • منبع خبر : عصر ۱۴۰۰