یک مرجع تقلید گفت: هیچ کس حق ندارد مردم را نسبت به آینده انقلاب ناامید کند و ما معتقدیم این انقلاب زمینه ساز ظهور می باشد.   به گزارش فارس، آیت الله نوری همدانی امروز در دیدار با جمعی از نمایندگی مجلس شورای اسلامی، ضمن تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (علیها السلام) […]

یک مرجع تقلید گفت: هیچ کس حق ندارد مردم را نسبت به آینده انقلاب ناامید کند و ما معتقدیم این انقلاب زمینه ساز ظهور می باشد.

 

به گزارش فارس، آیت الله نوری همدانی امروز در دیدار با جمعی از نمایندگی مجلس شورای اسلامی، ضمن تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (علیها السلام) مسئولیت شغلی افراد را بسیار مهم توصیف کرده و گفتند: خداوند زمینه کمالات را در وجود انسان برای رسیدن به کمال مطلوب و رشد و تعالی قرار داده است، این مسئولیت هر انسانی است که خداوند بر عهده او قرار داده است. هر فرد مسلمان نسبت به جامعه مسلمین و جهان پیرامون خویش مسئولیت دارد و باید با یک نگاه وسیع و در سطح جهانی برای خدمت به مسلمین و محرومان گام بردارد و به این موضوع نگاه کند چرا که رسول گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله) فرمودند: «مَنْ أَصْبَحَ لا یَهْتَمُّ بِأُمورِ الْمُسْلمینَ فَلَیْسَ بِمُسْلِمٍ»؛ آن‌که صبح کند و دغدغه مسلمانان را نداشته باشد، مسلمان نیست.

 

این مرجع تقلید در ادامه مسئولیت شغلی را امانتی مهم بیان نموده و خاطر نشان کردند: شغل شما امانتی از سوی خداوند است، شغل شما مسئولیت آفرین است و باید توجه داشته باشید این امانتی که بر عهده شما گذاشته شده وسیله ای برای امرار معاش شما نیست بلکه کسانی که به شما رای داده اند و به شما با دید خاصی نگاه می کنند این را به امانت به شما سپرده اند.

 

ایشان در ادامه افزودند: این انقلاب برای مردم است و همه ما باید خدمتگزار باشیم، این انقلاب با جهاد و شهادت طلبی همین مردم به پیروزی رسیده و همین مردم با تمام سختی ها و با وجود فتنه های فراوان دشمنان این انقلاب را حفظ کرده اند، امام این شاکله را برای خدمت به مردم بر پا نمود و رهبری همان شاکله را حفظ نموده و همان راه را ادامه می دهد. هیچ کس حق ندارد مردم را نسبت به آینده انقلاب ناامید کند و ما معتقدیم این انقلاب زمینه ساز ظهور امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) می باشد.

 

آیت الله نوری همدانی مردم را مهم ترین سرمایه و پشتوانه نظام دانسته و یادآور شدند: اولین مسئولیت شما در برابر همین مردم است و باید قدر شناس مردم باشید و به آنها خدمت کنید. با مردم از نزدیک در ارتباط باشید و در میان آنها حضور پیدا کنید و به سخنان و حرف های آنها دلسوزانه گوش کنید و در تلخی معیشت و سختی زندگی با مردم شریک باشید و از سیره امیر مومنان (علیه السلام) پیروی کنید حضرت فرمودند: خداوند بر پیشوایان عادل واجب کرده که زندگی خود را در سطح مردم ضعیف قرار دهند تا فقر مستمندان برایشان سخت نباشد. وقتی که عده ای از مسئولین در رفاه و زندگی اشرافی به سر می برنند اما محرومان و مستضعفین در سختی زندگی می کنند مردم رنج می کشند، از این در وضع قوانین و نظارت بر اجرای آن همواره مردم را در نظر داشته باشید.

 

این مرجع تقلید دقت در حفظ بیت المال و مصرف درست اموال عمومی را بسیار مورد تأکید قرار داد و افزودند: باید با نگاهی دقیق به این موضوع نگاه کرد امروزه تبلیغات فراوانی در صدا و سیما پخش می شود و حال آنکه وقت مردم محترم است و این خود نوعی ظلم به مردم است، صدا و سیما باید واقعیت ها را بیان کند و سبب رشد فرهنگی و بالا بردن سطح آگاهی عمومی شود.

 

این مرجع تقلید شیعیان در پاسخ به سئوال یکی از نمایندگان درباره حجاب گفتند: حجاب و عفاف دو مقوله متفاوت هستند بنابر این نباید این دو مقوله با یکدیگر خلط شوند، خیلی ها حجاب ندارند اما عفاف دارند الحمدلله زنان کشور ما عفیف هستند ما مسئولیت داریم این پوششی را که اسلام لازم دانسته رعایت کنیم و در این راه با دقت گام برداریم و با امر به معروف این فرهنگ را در جامعه گسترش دهیم.

  • منبع خبر : فرارو