همراه با افزایش قیمت اونس طلا و همچنین روند صعودی دلار، قیمت طلا و سکه افزایش پیدا کرده و در نزدیکی کانال ۱۲ میلیون تومان قرار گرفته است. اونس طلا اگر در ۱۷۸۰ بماند، مقاومت بعدی آن ۱۷۹۰ خواهد بود و در صورتی که بتواند این مقاومت را پشت‌سر بگذارد، می تواند تا محدوده ۱۸۲۰ […]

همراه با افزایش قیمت اونس طلا و همچنین روند صعودی دلار، قیمت طلا و سکه افزایش پیدا کرده و در نزدیکی کانال ۱۲ میلیون تومان قرار گرفته است.

اونس طلا اگر در ۱۷۸۰ بماند، مقاومت بعدی آن ۱۷۹۰ خواهد بود و در صورتی که بتواند این مقاومت را پشت‌سر بگذارد، می تواند تا محدوده ۱۸۲۰ تا ۱۸۴۵ هم ورود کند در غیر این صورت به حبس محدوده ۱۷۳۰ تا ۱۸۳۰ باز خواهد گشت و کماکان کف ۱۶۷۰ فعال خواهد بود.

با اونس ۱۷۸۰ در صورتی که سکه همچنان بالای محدوده ۱۱۲۰۰ بماند، احتمال افت برای آن کم خواهد بود و تثبیت سکه در کانال ۱۱۶۰۰ و در صورت حمایت دلار، دسترسی به کانال ۱۱۸۰۰ دور از انتظار نیست.

سکه

سکه

اخبار پیشروی طالبان در افغانستان، با فشار خرید دلار روبرو شد. اما رسیدن خبر تعطیلی سراسری کرونایی باعث کاهش تقاضا در بازار شد تا دلار دوباره کاهشی شود.

افزایش پیشروی‌های طالبان، موجب می شود تسویه‌ هایی که در مبادلات با هرات صورت می گیرد با مشکل مواجه شوند، سود گیری معامله‌ گران بخاطر خبر تعطیلی به این موج کاهشی دلار دامن زد. همین موضوع موجب شد دلار بخشی از رشد خود را اصلاح کند.

دلار

دلار

گزارش روزانه قیمت ها نسبت به ساعت ۱۲ روز گذشته

عنوان قیمت امروز قیمت روز گذشته
اونس طلا ۱۷۷۹ دلار ۱۷۷۹ دلار
مثقال طلا ۴,۸۵۵,۰۰۰ تومان ۴,۸۴۳,۰۰۰ تومان
سکه امام ۱۱,۷۹۵,۰۰۰ تومان ۱۱,۷۱۵,۰۰۰ تومان
سکه بهار ۱۱,۰۵۰,۰۰۰ تومان ۱۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان
نیم سکه ۵,۹۵۰,۰۰۰ تومان ۵,۹۰۰,۰۰۰ تومان
ربع سکه ۳,۷۵۰,۰۰۰ تومان ۳,۷۵۰,۰۰۰ تومان
دلار ۲۶,۵۵۰ تومان ۲۶,۵۳۰ تومان
یورو ۳۱,۱۵۰ تومان ۳۱,۱۰۰ تومان

  • منبع خبر : طلا