از چند روز گذشته قیمت دلار توانست به کانال ۲۷ هزار تومان دست پیدا کرده و هم اکنون در میانه های این کانال قرار دارد. قیمت سکه نیز با افزایش اونس و دلار، به بالای ۱۲ میلیون تومان رسیده است. تسلط طالبان بر افغانستان، می تواند تبادلات تجاری ایران با این کشور را دچار مشکل […]

از چند روز گذشته قیمت دلار توانست به کانال ۲۷ هزار تومان دست پیدا کرده و هم اکنون در میانه های این کانال قرار دارد. قیمت سکه نیز با افزایش اونس و دلار، به بالای ۱۲ میلیون تومان رسیده است.

تسلط طالبان بر افغانستان، می تواند تبادلات تجاری ایران با این کشور را دچار مشکل کند و این مساله سمت و سوی دلار را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

همچنین اظهارات مخبر معاون اول رئیسی که گفته نسبت به حصول توافق خوش‌ بین نیست روند دلار را افزایشی نگه داشت، ضمن این که رشد نرخ حواله درهم جای پای دلار را محکم کرد.

دلار

دلار

از امروز بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی در مجلس آغاز می گردد و کاهشی ها می گویند با تشکیل دولت سیزدهم به مرور عرضه افزایش پیدا خواهد کرد و موجب می شود که دلار در جهت کاهشی حرکت کند.

هر چقدر دولت زودتر تشکیل شود، احتمال به آرامش رسیدن دلار و سکه بیشتر خواهد شد همچنین با باز شدن بانک ها و صرافی ها از فردا یکشنبه، میزان تاثیر گذاری نوسانگیران نیز کاهش خواهد یافت.

با اونس ۱۷۸۱ در صورتی که سکه بالای مرز ۱۲ میلیونی تثبیت شود، سکه را به سوی قیمت‌های بالاتر خواهد برد. برای سکه‌ بازان مرز ۲۷ دلار اهمیت زیادی دارد یعنی اگر دلار در هفته جاری در بالای مرز ۲۷ بماند، سکه کار دشواری برای ماندن بالای کانال ۱۲ نخواهد داشت حتی اگر حباب مثبت سکه به ۸۰۰ هزار تومان برسد.

سکه

سکه

گزارش روزانه قیمت ها نسبت به ساعت ۱۲ روز گذشته

عنوان قیمت امروز قیمت روز گذشته
اونس طلا ۱۷۸۱ دلار ۱۷۹۴ دلار
مثقال طلا ۵,۰۳۰,۰۰۰ تومان ۴,۹۷۰,۰۰۰ تومان
سکه امام ۱۲,۱۲۵,۰۰۰ تومان ۱۲,۰۲۵,۰۰۰ تومان
سکه بهار ۱۱,۴۰۰,۰۰۰ تومان ۱۱,۲۵۰,۰۰۰ تومان
نیم سکه ۶,۱۰۰,۰۰۰ تومان ۶,۰۵۰,۰۰۰ تومان
ربع سکه ۳,۹۰۰,۰۰۰ تومان ۳,۸۰۰,۰۰۰ تومان
دلار ۲۷,۴۰۰ تومان ۲۷,۰۵۰ تومان
یورو ۳۲,۰۰۰ تومان ۳۱,۶۰۰ تومان

  • منبع خبر : طلا