دلار دیروز با ۱۰۰ تومان افزایش بعدد ۲۸۲۵۰ رسید ولی نتوانست در کانال مهم ۲۸۳۰۰ تثبیت گردد تا راه برای کانال ۲۸۸۰۰ هموار گردد. دلار ۲۸۲۵۰ آخرین بار در ۶ آبان ۹۹ فتح شده بود و امروز اولین بار در دولت سیزدهم بود که‌ به این جایگاه رسید. با درهم‌ ۷۷۷۰ دلار میتوانست کانال ۲۸۴۰۰ […]

دلار دیروز با ۱۰۰ تومان افزایش بعدد ۲۸۲۵۰ رسید ولی نتوانست در کانال مهم ۲۸۳۰۰ تثبیت گردد تا راه برای کانال ۲۸۸۰۰ هموار گردد. دلار ۲۸۲۵۰ آخرین بار در ۶ آبان ۹۹ فتح شده بود و امروز اولین بار در دولت سیزدهم بود که‌ به این جایگاه رسید.

با درهم‌ ۷۷۷۰ دلار میتوانست کانال ۲۸۴۰۰ را هم‌ تست کند با اینحال دلار روز گذشته در محدوده ۲۷۵۰۰ تا ۲۸۳۰۰ قرار گرفت و امروز بار دیگر تلاش کرد تا از ۲۸۳۰۰ تومان عبور کند.

عوامل قرار گرفتن دلار تهران در محدوده ۲۷۵۰۰ تا ۲۸۳۰۰ را می توان وضعیت متغیرهای پولی، نامشخص بودن مذاکرات هسته ای که جای انتظارات تورمی را گرفته، حواشی آژانس و فشار قدرتهای جهانی که روند مذاکرات هسته ای را نامعلوم کرده است دانست.

همچنین نرخ حواله درهم در کانال ۷۷۰۰، نامشخص بودن وضعیت فروش نفت ایران حتی به چین و عدم انتخاب رئیس کل بانک مرکزی نیز در افزایش قیمت دلار مؤثر بوده است.

دلار

دلار

اونس طلا که در عدد ۱۷۳۴ دلار قرار دارد و سکه تهران مدت هاست توان عبور از محدوده ۱۲۲۰۰ را نشان نداده و تا زمانی که از این محدوده عبور نکند، خریداران بیشتری وارد بازار نخواهند شد.

اونس امروز با فاندهای نرخ بیکاری منطقه یورو در ساعت ۱۲:۳۰، تولید ناخالص داخلی و شاخص مدعیان بیکاری آمریکا در ساعت ۱۶:۰۰ و شاخص مدیران خرید شیکاگو در ساعت ۱۷:۱۵ مواجه خواهد شد.

محدوده کانالی دلار بازار ساز امروز بین ۲۷۷۰۰ تا ۲۷۹۰۰ و محدوده دلار بازار ۲۷۵۰۰ تا ۲۸۳۰۰ پیش بینی می شود. همچنین انتظار می رود اونس در محدوده ۱۶۸۰ تا ۱۷۸۰ قرار داشته باشد و سکه نیز از کانال ۱۱۹۰۰ استارت بزند.

سکه

سکه

گزارش روزانه قیمت ها نسبت به ساعت ۱۲ روز گذشته

عنوان قیمت امروز قیمت روز گذشته
اونس طلا ۱۷۳۲ دلار ۱۷۴۰ دلار
مثقال طلا ۵,۰۳۵,۰۰۰ تومان ۵,۰۰۷,۰۰۰ تومان
سکه امام ۱۱,۹۶۵,۰۰۰ تومان ۱۱,۸۲۵,۰۰۰ تومان
سکه بهار ۱۱,۴۵۰,۰۰۰ تومان ۱۱,۴۰۰,۰۰۰ تومان
نیم سکه ۶,۱۰۰,۰۰۰ تومان ۶,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ربع سکه ۳,۶۰۰,۰۰۰ تومان ۳,۵۵۰,۰۰۰ تومان
یورو ۳۲,۸۰۰ تومان ۳۲,۳۰۰ تومان
دلار ۲۸,۳۳۰ تومان ۲۸,۱۲۰ تومان

  • منبع خبر : طلا