▪️آمارهای وزارت انرژی آمریکا نشان می دهد این کشور در ۱۰ ماهه سال ۲۰۲۳ معادل ۶ هزار بشکه در روز نفت ایران را سرقت کرده و بیش از نیم درصد واردات نفت خود از اوپک را با مصادره نفت ایران تامین کرده است. ▫️اداره اطلاعات انرژی آمریکا در جدیدترین گزارش خود از واردات ٧۵٢ هزار […]


▪️آمارهای وزارت انرژی آمریکا نشان می دهد این کشور در ۱۰ ماهه سال ۲۰۲۳ معادل ۶ هزار بشکه در روز نفت ایران را سرقت کرده و بیش از نیم درصد واردات نفت خود از اوپک را با مصادره نفت ایران تامین کرده است.

▫️اداره اطلاعات انرژی آمریکا در جدیدترین گزارش خود از واردات ٧۵٢ هزار بشکه نفت خام ایران توسط این کشور در دهمین ماه سال ٢٠٢٣ خبر داده است.

▪️این آمار مربوط به محموله سرقتی نفت ایران توسط آمریکاست که به بهانه تحریم ها توقیف شده است. در ماه سپتامبر نیز ۵٣٠ هزار بشکه و در ماه اوت ۴۴٧ هزار بشکه نفت ایران در آمار رسمی واردات نفت آمریکا ثبت شده بود.

▫️بر این اساس، به اذعان این نهاد وابسته به وزارت انرژی آمریکا کل نفت سرقتی ایران توسط آمریکا در ماه های ژانویه تا اکتبر سال ٢٠٢٣ بالغ بر یک میلیون و ٧٢٩ هزار بشکه معادل ۶ هزار بشکه در روز بوده است.

  • منبع خبر : تجارت نیوز