اسماعیل یاسینی ، دبیر حزب اسلامی کار شاخه استان بوشهر : س _ آیا گراوند در حد و حدود استانداری بوشهر فعالیت کرده است ؟ ج_ اقدام نصیر بوشهر در ارزیابی عملکرد مدیران موجب پویایی استان میگردد. اما به شرطی که مدیران ارشد دولت به نظرات فعالان آن استان توجه داشته باشند‌‌. اما بی توجهی […]

اسماعیل یاسینی ، دبیر حزب اسلامی کار شاخه استان بوشهر :

س _ آیا گراوند در حد و حدود استانداری بوشهر فعالیت کرده است ؟
ج_ اقدام نصیر بوشهر در ارزیابی عملکرد مدیران موجب پویایی استان میگردد. اما به شرطی که مدیران ارشد دولت به نظرات فعالان آن استان توجه داشته باشند‌‌. اما بی توجهی دولتی ها نباید موجب شود که رسانه ها و احزاب و گروههای سیاسی رسالت اصلی خود در برابر مردم به فراموشی بسپارند.
در دوره استاندار سابق هر گاه احزاب و گروههای سیاسی اصلاح طلب در خصوص عملکرد و وضعیت استان بیانیه انتقادی صادر می کردند، که سوابق آن در درگاه های رسانه های مجازی در دسترس عمومی است. اما شوربختانه مرکز نشینان دولت روحانی چوب پنبه در گوششان کرده بودند و توجه نداشتند که در استان بوشهر با این همه ثروت اقتصادی و سرمایه انسانی توانمند چگونه به قهقرا می رود! اما انتقادها برای مردم اگر نانی نداشت باعث ظهور و بروز افرادی متملق در صحنه سیاسی استان شد، که برای کم اثر کردن انتقادهای فعالان سیاسی از هیچ حیله و نیرنگی فروگذار نکردند! آنها در ازای این رفتارهای سخیف و دور از شان اجتماعی به مناصبی نیز دست یافتند، اما اکنون که دولت روحانی به آخر خط نزدیک میشود در گوشه ای خزیده اند و پاسخگو نیستند و بعضا به توهین و افترا و فحاشی نیز روی می آورند.
این مقدمه طولانی عرض کردم که خیلی خوب میدانم انتقاد امثال بنده و رسانه وزین نصیر در تاریخ خواهد ماند و در سالهای آتی عقلا به آن خواهند پرداخت، هر چند فرصتی برای کاسه لیسان نیز ایجاد خواهد نمود تا شبانه نزد مدیران ضعیف بروند و با هماهنگی آنها مدیحه سرایی و قلم فروشی کنند. بفرموده امام خمینی ره 《ما مکلف به وظیفه ایم نه نتیجه》. اگر امام حسین علیه السلام الگوی ما است که برای گفتن حق نیز نهراسیم و دل به مناصب زودگذر دنیا نبندیم. انشاالله که همینطور باشد.
استانداری بوشهر در دوره اخیرش نه تنها از لحاظ ساختار و سازماندهی به نازلترین حد خود در تاریخ جمهوری اسلامی ایران رسیده بلکه کاملتر عرض کنم، استاندار بوشهر در استانی مسئولیت دارد، که سهم بزرگی در میزان تولید ناخالص داخلی کشور را دارد(بواسطه ثروت عظیم نفت و گاز و بزرگترین ساحل دریای آزاد در استان بوشهر ). بنابراین وقتی عملکرد استاندار این چنین استان ثروتمندی را بررسی میکنیم، باید این ثروت عظیم خدادادی استان بوشهر را در بررسی شاخص های اقتصادی استان در قیاس با سایر استانها مدنظر قرار دهیم.
بعنوان مثال اگر ضریب جینی استان بوشهر با استانی دیگر برای بررسی عملکرد استانداران در زمینه رفاه اجتماعی مردم و عدالت در توزیع درامدها مقایسه میکنیم، باید توجه داشته باشیم که دو استان به چه میزان فرصت های برابر اقتصادی دارند.
بنظرم اکنون ما یکی از ضعیف ترین استانداران تاریخ کشور را داریم.
اگر از ۹۶ تاکنون استانداری بوشهر با سرپرستی هم اداره میشد عملکردش اگر بهتر نبود ضعیف تر از این نمی شد.
س؛ بنظر شما ، گراوند چه پروژه های مهم و حیاتی برای استان بوشهر طراحی کرده و با پیگیری های خود کدامیک از آنها را به اتمام رسانده است ؟
ج ؛ پروژه حیاتی که آقای گراوند و تیمش طرح کرده باشند یا به نتیجه رسانده باشند ما ندیده ایم و نشنیده ایم.
ای کاش پروژه راه آهن بوشهر (که زودتر از برخی استانها بوده) را به نتیجه می رساندند.
ای کاش سهم نیروی انسانی توانمند استان از نفت و گاز می گرفتند
ای کاش بنادر استان توسعه یافته بود و ای دریغا از فرصتهای از دست رفته!
س؛ عملکرد گراوند در خصوص معاونین خود و مدیران کل استان باعث انگیزه و تلاش آنان شده یا رفتار وی باعث روزمرگی و خمودی در ادارات بوشهر شده است ؟
ج_ همانطور که عیان است منتقد عملکرد سالاری بوده ام اما عملکرد گراوند را به مراتب خیلی خیلی ضعیف تر از دوره سالاری میدانم.
نگاه کنید به نتیجه انتخابات اخیر مجلس شورای اسلامی، حامیان دولت چقدر رغبت به فعالیت در انتخابات مجلس داشته اند؟!
آیا مشاور سیاسی آقای گراوند در معاونت سیاسی استانداری بوشهر و از کارکنان استانداری در انتخابات اخیر مجلس شورای اسلامی در دشتستان مورد حمایت طیف نزدیک به استاندار قرار گرفت؟ یا یک کاندایدای اصولگرا!
همه اینها حکایت از این دارد، که نه تنها نزد مردم، مدیران دولت روحانی در استان بوشهر، جایگاهی ندارند، بلکه توانایی انسجام حامیان دولت را نداشته‌اند.
بنظرم این خود دلیل محکمی است که نشان میدهد اصحاب قدرت در استان فاقد هر گونه نشاط و پویایی میباشند.

س ؛ از عملکرد عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر راضی هستید یا خیر ؟
ج؛ هر چند مطمئنم بوشهری های مثل ندیمی بوشهری و تبادار در نسل جوان استان زیاد هم داریم اما باتوجه از هم گسیختگی وزارت کشور اکنون پشت در نایستادند تا سکان استانداری بوشهر بدست بگیرند اما رویکرد و عملکرد استاندار بوشهر را به نفع مردم استان بوشهر نمیدانم، آن استانی که بنظرم سرمایه استانی اش برترین سرمایه آن است.

  • منبع خبر : نصیر بوشهر