در شهریورماه امسال بازار کالاهای اساسی با افزایش چندین باره قیمت تخم مرغ روبه رو شده است به نحوی که هر عدد تخم مرغ از ۱۳۵۰ به ۱۷۰۰ تومان رسیده است. در حال حاضر هر کارتن تخم مرغ از ۲۸۵ هزار تومان به ۳۰۰ هزار تومان رسیده است. البته فعالان بازار معتقدند هنوز کارخانجات دلایل […]

در شهریورماه امسال بازار کالاهای اساسی با افزایش چندین باره قیمت تخم مرغ روبه رو شده است به نحوی که هر عدد تخم مرغ از ۱۳۵۰ به ۱۷۰۰ تومان رسیده است.

در حال حاضر هر کارتن تخم مرغ از ۲۸۵ هزار تومان به ۳۰۰ هزار تومان رسیده است. البته فعالان بازار معتقدند هنوز کارخانجات دلایل این افزایش قیمت ها را مطرح نکرده اند اما در طول ۱۵ روز اخیر روند افزایش قیمت تخم مرغ با سرعت بیشتری انجام شده است.

علاوه بر این هر قوطی ۸۰۰ گرمی رب گوجه فرنگی از ۳۰ هزار تومان به ۳۵ هزار تومان رسیده است. قیمت رب گوجه در حالی امروز افزایش یافته که ۱۰ روز پیش هم کارخانجات قیمت هر قوطی ۸۰۰ گرمی را از ۲۵ هزار تومان به ۳۰ هزار تومان افزایش داده بودند.

به نظر می رسد با روی کار آمدن وزرای جدید برای وزارت صنعت و کشاورزی باید برنامه ویژه ای از سوی آنها برای مدیریت بازار کالاهای اساسی انجام شود اما متأسفانه هنوز خبری از نظارت بر قیمت کالاها در بازار نیست و همین امر باعث شده تا تولیدکننده و فروشنده از شرایط استفاده کرده و به بهانه های مختلف قیمت کالاهای مصرفی مردم را افزایش دهند.

  • منبع خبر : طلا