معامله‌ گران دلار آماده بودند که با تقویت سمت عرضه به سرعت از بازار خارج شوند تا در انتظار اصلاح قیمت دلار باشند اما دلار از مرز ۲۷۷۰۰ عبور کرده و در کانال ۲۷۸۰۰ تومان تثبیت شد. دلار در شهرهای مرزی نیز روند افزایشی دارد یعنی قیمت دلار در هرات افغانستان تقویت شده و در […]

معامله‌ گران دلار آماده بودند که با تقویت سمت عرضه به سرعت از بازار خارج شوند تا در انتظار اصلاح قیمت دلار باشند اما دلار از مرز ۲۷۷۰۰ عبور کرده و در کانال ۲۷۸۰۰ تومان تثبیت شد.

دلار در شهرهای مرزی نیز روند افزایشی دارد یعنی قیمت دلار در هرات افغانستان تقویت شده و در سلیمانیه عراق نیز شرایط این گونه است.

تقویت دلار در شهر های همسایه مانند سیگنال افزایشی به بازار داخلی عمل می کند، چرا که این پیام را به معامله‌ گران انتقال می دهد که ممکن هست دلار از بازار ارزان‌ تر تهران و مشهد بسوی شهرهای مرزی انتقال پیدا کند.

دلیل اصلی رشد دلار، ابهامی هست که در بازار در دوران انتقال دولت جدید وجود دارد. معامله‌گران تصویر روشنی ندارند که دولت سیزدهم قرار هست به چه شکل وضعیت بازار دلار را مدیریت کند.

دلار

دلار

وضعیت مذاکرات هسته‌ای به روشنی مشخص نیست یعنی کار لغو تحریم ها بسیار دشوار خواهد بود و قرار نیست که مذاکرات به راحتی به سرانجام برسد.

در صورتی که اخبار مثبتی از مذاکرات منتشر شود، به سرعت فشار فروش بالا خواهد رفت و دلار در جهت کاهشی قرار خواهد گرفت.

در باره اثر ناامنی‌های افغانستان نیز بزرگ‌ نمایی‌ صورت گرفته و به مرور اثر هیجانی افغانستان بر بازار داخلی کاهش پیدا خواهد کرد.

تکلیف کابینه دولت هم حداکثر تا فردا مشخص میگردد، بازار ساز نرخ صرافیها را در کانال ۲۶۸۰۰ نگه داشته تا کماکان کانال ۲۷ را به رسمیت نشناسد.

طلا

طلا

گزارش روزانه قیمت ها نسبت به ساعت ۱۲ روز گذشته

عنوان قیمت امروز قیمت روز گذشته
اونس طلا ۱۸۰۲ دلار ۱۷۸۵ دلار
مثقال طلا ۵,۱۰۵,۰۰۰ تومان ۴,۹۹۱,۰۰۰ تومان
سکه امام ۱۲,۲۷۰,۰۰۰ تومان ۱۱,۹۴۵,۰۰۰ تومان
سکه بهار ۱۱,۶۵۰,۰۰۰ تومان ۱۱,۴۵۰,۰۰۰ تومان
نیم سکه ۶,۳۰۰,۰۰۰ تومان ۶,۱۵۰,۰۰۰ تومان
ربع سکه ۳,۹۵۰,۰۰۰ تومان ۳,۹۰۰,۰۰۰ تومان
دلار ۲۷,۷۸۰ تومان ۲۷,۳۵۰ تومان
یورو ۳۲,۳۰۰ تومان ۳۲,۰۰۰ تومان

  • منبع خبر : طلا