آیت‌الله لطف‌الله دژکام در سومین همایش ملی مهدویت و انقلاب اسلامی با اشاره به مبحث مهدویت و انقلاب اسلامی، گفت:امام خمینی (ره) انقلاب اسلامی را بر محور ولایت فقیه قرار دادند و ولایت فقیه نیابت از وجود مقدس حضرت، ولی عصر (ارواحنا فداه) است و این باور امام بود و استدلال امام اینگونه شکل می‌گرفت. […]

آیت‌الله لطف‌الله دژکام در سومین همایش ملی مهدویت و انقلاب اسلامی با اشاره به مبحث مهدویت و انقلاب اسلامی، گفت:امام خمینی (ره) انقلاب اسلامی را بر محور ولایت فقیه قرار دادند و ولایت فقیه نیابت از وجود مقدس حضرت، ولی عصر (ارواحنا فداه) است و این باور امام بود و استدلال امام اینگونه شکل می‌گرفت.

به گزارش تسنیم، وی با تصریح بر اینکهولایت مربوط به امام زمان (عج) است، پس فقیه در زمان غیبت نیابت دارد، افزود: این بحث نیابت است و خیلی مهم است که ما این باور تاریخی شیعه را حفظ و بیشتر ترویج کنیم.

نماینده، ولی فقیه در استان فارس بیان کرد: تفاوتیاگر در بین مراجعاز نظر فتوا هست در حیطه اختیارات، ولی فقیه است، اما اصل قضیه یعنی اینکه به نیابت از حضرت هست، بین شیعه ثابت است، لذا ما باید نسل فعلی و نسل آینده را بر اساس اینکه “باید از نایب امام زمانت اطاعت کنی تا خود حضرت بیاید” تربیت کنیم.

آیت‌الله دژکام خاطرنشان کرد: کار انقلاب وقتی سخت می‌شود بحث نیابت است که می‌آید و دل‌ها را محکم کرده و پای نظام می‌ایستند.

وی در ادامه بیان کرد: وقتی نظام اسلامی تشکیل شد امام راحل در اولین سخنرانی‌ها تا پایان عمر مبارک خود مرتب می‌فرمودند این حکومت اسلامی امانت حضرت، ولی عصر (عج) در دستان ماست.

آیت‌الله دژکام تاکید کرد: امانت اصلی ولایت است؛ امانت اصلی این حکومتی است که در این عالم متعلق به علی و اولاد علی قرار گرفت و خیانت در این امانت کار را خراب کرد، این امانت را ترویج کنید.

نماینده، ولی فقیه در استان فارس با تاکید بر مبحث نیابت و امامت، خاطرنشان کرد: هر دو را امام راحل به تفصیل در سخنرانی‌های خود گفته‌اند و رهبر معظم انقلاب نیز از این جهت ویژه روی بحث نیابت و امانت داری تاکید دارند و در صدر همه آنچه که رهبری در سال‌های اخیر فرمودند بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است که ایشان در این بیانیه فرموده باید زمینه را برای ظهور ولایت کبری آماده کنیم.

وی تصریح کرد: انشاالله که آن روز نزدیک باشد و همه ما بتوانیم به وظایف خود در زمان غیبت حضرت به خوبی عمل کنیم و خدای متعال عواقب امور ما را ختم به خیر قرار دهد.

  • منبع خبر : فرارو