نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه مشارکت و حضور در انتخابات و راهپیمایی ۲۲ بهمن و سایر اجتماعات بزرگ مسلمانان موجب تقویت اسلام می‌شود، این حضور را واجب الهی دانست و گفت: کسانی که در این رویداد‌ها مشارکت نکنند، اگر هم موجب ضرر و زیان به اسلام نشوند، […]

نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه مشارکت و حضور در انتخابات و راهپیمایی ۲۲ بهمن و سایر اجتماعات بزرگ مسلمانان موجب تقویت اسلام می‌شود، این حضور را واجب الهی دانست و گفت: کسانی که در این رویداد‌ها مشارکت نکنند، اگر هم موجب ضرر و زیان به اسلام نشوند، دچار خسران خواهند شد.

به گزارش ایسنا، آیت الله محمدرضا ناصری امروز (۲۰ بهمن ماه) در خطبه‌های نماز جمعه شهر یزد که در مسجد ملااسماعیل برگزار شد، ضمن توصیه به استفاده مومنان از ایام باقی‌مانده از ماه پربرکت رجب و نیز ایام ماه شعبان، گفت: خداوند در آیه ۶۲ سوره نور می‌فرماید «مومنان کسانی هستند که به خدا و رسولش ایمان دارند و در یک امر اجتماعی بزرگ ثابت‌قدم می‌‎مانند، مگر اینکه از پیامبر خود اجازه و اذن بگیرند که در این صورت آن‌ها نیز از مومنان هستند.»

وی با بیان این که خداوند در این آیه یک تکلیف الهی و شرعی را برای مسلمانان یادآور می‌‎شود، اظهار کرد: مومنان باید در امور اجتماعی جامعه اسلامی حاضر شوند و اگر بهانه‌ای برای حضور دارند می‌توانند از پیامبر تعیین تکلیف کنند که در این صورت نیز از مومنان خواهند بود.

امام جمعه یزد بیان کرد: نظام جمهوری اسلامی یک حرکت توحیدی و الهی است و صرفاً یک حرکت سیاسی محسوب نمی‌‎شود. امام راحل (ره) نیز در راستای این فطرت الهی پیش می‌رفت و هر کسی که در این مسیر گام بردارد، قطعاً در مسیر اسلام و رضایت مردم گام برداشته و تخلف در این رابطه سرپیچی از فرمان الهی است.

وی راهپیمایی ۲۲ بهمن را نه فقط یک مانور سیاسی، بلکه یک حرکت معنوی و الهی برای تقویت اسلام و شکرگزاری پیروزی در برابر دشمن و اجابت دعوت خداوند دانست و افزود: هر کسی در این اجتماع حضور یابد، یاری دین خداوند کرده و هر کسی که در آن مشارکت نکند، مرتکب خسران الهی شده است.

ناصری مشارکت نکردن در راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات به بهانه‌های سیاسی و سایر محاسبات را اشتباه دانست و گفت: این رویداد‌های بزرگ اجتماعی موجب سربلندی و تقویت اسلام و خنثی شدن توطئه‌ها و سرکوب دشمنان دین خدا می‌شوند.

وی با بیان این که در انتخابات برای رضایت خداوند حرکت می‌کنیم، اظهار کرد: اگر رای ما موجب تقویت دین خداوند و شکست دشمنان الهی شود، ارزشمند خواهد بود و نباید سایر مسائل و مشکلات را درگیر این امر کرد.

خطیب جمعه یزد گفت: نباید برای رفع مشکلات کشور ناامید شویم، بلکه باید برای تقویت کشور و در راستای حفظ آرمان‌های شهدا، در این رویداد‌ها مشارکت کنیم و نگذاریم جامعه گرفتار خسارت بی‌توجهی شود.

  • منبع خبر : فرارو