در هفته گذشته روند صعودی قیمت ها اغاز شده و قیمت دلار به شکل محسوسی افزایش یافت. همراه با افزایش قیمت دلار، قیمت سکه و طلا نیز اوج گرفتند. کاخ سفید می گوید زمان برگزاری دور هفتم مذاکرات برجام مشخص نشده و فرآیند انتقال ریاست‌ جمهوری ایران به پایان برسد ما آماده‌ایم تا مذاکرات را […]

در هفته گذشته روند صعودی قیمت ها اغاز شده و قیمت دلار به شکل محسوسی افزایش یافت. همراه با افزایش قیمت دلار، قیمت سکه و طلا نیز اوج گرفتند.

کاخ سفید می گوید زمان برگزاری دور هفتم مذاکرات برجام مشخص نشده و فرآیند انتقال ریاست‌ جمهوری ایران به پایان برسد ما آماده‌ایم تا مذاکرات را ادامه دهیم.

این گونه ادبیات معاملات پشت خطی روز جمعه را تحریک کرد و باعث شد تا دلاری که در روز پنجشنبه وارد کانال ۲۶ هزار تومان شده بود کاهشی شده و برای بار دیگر به کانال ۲۵ هزار تومان بازگردد.

دلار در روز پنجشنبه ای تعطیل با ۲۲۰ تومان افزایش در عدد ۲۶۰۲۰ کلوز خورد و این یعنی دلار از تمامی ظرفیت ریت درهم در کانال ۷۱۰۰ استفاده کرده و کماکان در محدوده ۲۵۵۰۰ تا ۲۶۲۰۰ قرار دارد.

دلار می داند برای کاهشی شدن به سوخت پرقدرت سیاسی نیاز دارد والا با روند درهم پشت خطی و همچنین اخبار سیاسی پیشخور شده جولان خواهد داد ضمن اینکه عبور از کانال ۲۶۲۰۰ نیز به آسانی میسر نخواهد بود.

دلار

دلار

این هفته که آخرین هفته کاری دولت روحانی است، جدا از سر درگمی آینده مذاکرات، نقدینگی هم وضعیت مناسبی ندارد تا روند کاهشی و افزایشی شدن دلار بلاتکلیف بماند.

با توجه به اینکه قدرت عوامل کاهشی دلار در بازار پایین‌آمده لذا بازار ساز باید اقدام به مدیریت بازار دلار کند، در غیر این صورت رشد دلار ادامه خواهد یافت. بازارساز می تواند از طریق مداخله موقت ارزی، ‌انتظارات هیجانی را تعدیل و معاملات را در مسیر ثبات قرار دهد.

در صورتی که دلار بالای ۲۵۸۰۰ بماند، شانس شکست مقاومت ۲۶۲۰۰ وجود دارد و‌ در صورتی که دلار این محدوده را از دست بدهد، می تواند حتی به سوی ابتدای کانال ۲۵ هزار تومان حرکت کند. حمایت مهم دلار در این مقطع زمانی دو نقطه ۲۵۲۰۰ و ۲۴۸۰۰ خواهد بود.

با اونس در عدد ۱۸۱۴ و دلار بالای ۲۵۸۰۰، سکه نیز در کانال ۱۱۲۰۰ می ماند و محدوده ۱۰۸۰۰ تا ۱۱۲۰۰ تثبیت می گردد. با اونس بالای کانال ۱۸۱۰ و حمایت دلار در بالای کانال ۲۵۸۰۰، سکه به افزایش خود ادامه خواهد داد.

سکه

سکه

گزارش روزانه قیمت ها نسبت به ساعت ۱۲ روز چهارشنبه

عنوان قیمت امروز قیمت روز چهارشنبه
اونس طلا ۱۸۱۴ دلار ۱۸۰۵ دلار
مثقال طلا ۴,۸۱۰,۰۰۰ تومان ۴,۷۰۹,۰۰۰ تومان
سکه امام ۱۱,۳۵۵,۰۰۰ تومان ۱۱,۰۴۰,۰۰۰ تومان
سکه بهار ۱۰,۹۵۰,۰۰۰ تومان ۱۰,۷۰۰,۰۰۰ تومان
نیم سکه ۵,۹۵۰,۰۰۰ تومان ۵,۸۵۰,۰۰۰ تومان
ربع سکه ۳,۷۵۰,۰۰۰ تومان ۳,۶۵۰,۰۰۰ تومان
دلار ۲۵,۷۰۰ تومان ۲۵,۲۶۰ تومان
یورو ۳۰,۰۰۰ تومان ۲۹,۴۷۰ تومان

  • منبع خبر : طلا