میخائیل اولیانوف مذاکره کننده ارشد روسیه دوباره به اظهارات حسین امیرعبداللهیان درمورد مذاکرات برجام واکنش نشان داد. امیرعبداللهیان چند روز پیش در اظهار نظری گفته بود که ایران «از نقطه بن بست» به مذاکرات وین ورود پیدا نمی‌کند. اولیانوف در توییتر نوشت: “ما به دیدگاه های او (امیرعبداللهیان) احترام می گذاریم، اما به نظر ما، […]

میخائیل اولیانوف مذاکره کننده ارشد روسیه دوباره به اظهارات حسین امیرعبداللهیان درمورد مذاکرات برجام واکنش نشان داد.

امیرعبداللهیان چند روز پیش در اظهار نظری گفته بود که ایران «از نقطه بن بست» به مذاکرات وین ورود پیدا نمی‌کند.

اولیانوف در توییتر نوشت: “ما به دیدگاه های او (امیرعبداللهیان) احترام می گذاریم، اما به نظر ما، هیچ بن بستی در وین در کار نبود.”

او افزود: «ما باید از عناصر جدید احتمالی در موضع ایران آگاه شویم.»

پیش از این نیز حسین امیرعبداللهیان با اشاره به گفتگو‌های اخیر ایران با اتحادیه اروپا در تهران و ادامه آن در بروکسل اظهارکرد: «به زودی مذاکرات هسته‌ای با ۱+۴ از سر گرفته خواهد شد.» میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین هم در توئیتی با کنایه نوشت: «به‌زودی»؛ کسی می‌داند این در عمل به چه معناست؟»

روز گذشته علی باقری و انریکه مورا مذاکره کنندگان ارشد ایران و اتحادیه اروپا در بروکسل با یکدیگر دیدار کردند. این دیدار جهت زمینه سازی برای مذاکرات احیای برجام صورت گرفت.

پس از این دیدار باقری در توئیتی نو.شت: «توافق کردیم پیش از پایان ماه نوامبر مذاکرات را آغاز کنیم. تاریخ دقیق هفته بعد اعلام خواهد شد.»

  • منبع خبر : طلا