آئین پایانی اولین جشنواره ملی عکس بوشهر توریسم با حضور مسئولین و هنرمندان ملی و استانی در مدرسه تاریخی سعادت برگزار شد. در ابتدای این مراسم کلیپ اختصاصی جشنواره به تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان استان بوشهر به نمایش درآمد و نبی دهقانی مجری این مراسم با خوانش شعری از منوچهر آتشی به حضار خوش […]

آئین پایانی اولین جشنواره ملی عکس بوشهر توریسم با حضور مسئولین و هنرمندان ملی و استانی در مدرسه تاریخی سعادت برگزار شد.
در ابتدای این مراسم کلیپ اختصاصی جشنواره به تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان استان بوشهر به نمایش درآمد و نبی دهقانی مجری این مراسم با خوانش شعری از منوچهر آتشی به حضار خوش آمد گویی کرد.
نخستین سخنران این مراسم فاطمه دهقانی مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری بوشهر ضمن خیر مقدم به حضار گفت : از اهداف اصلی پروژه بوشهر توریسم معرفی ظرفیت ها و قابلیت های استان بوشهر در حوزه گردشگریست. وی با بیان اینکه برای مردم استان حضور گردشگران امری همیشگی و قابل لمس بوده ولی متاسفانه از ظرفیت های بخش گردشگری و توریسم آنطور که در دنیا بعنوان یک صنعت پردرآمد معرفی شده نتوانستیم استفاده کنیم. ایشان با ابراز خرسندی از برگزاری این جشنواره اظهار داشت : دلیل اصلی برگزاری این رویداد بزرگ فرهنگی انعکاس ظرفیت های گردشگری استان از طریق هنرمندان عکاس به مردم جهان بود.
در ادامه این مراسم عبدالکریم گراوند استاندار بوشهردر جایگاه حاضر شد و از حضور مهمانان و هنرمندان ملی در استان بوشهر قدردانی کرد. استاندار بوشهر با اشاره به اینکه استان بوشهر با داشتن منابع عظیم زیرزمینی همچنین در حوزه کشاورزی و همجواری با خیلج فارس بعنوان پایتخت انرژی کشور شناخته شده اما متاسفانه در حوزه گردشگری فعالیت چشمگیری صورت نگرفته است. ایشان از برگزار کنندگان این جشنواره تشکر کرد و گفت : پروژه بوشهر توریسم به دنبال این است که تنها منابع نفتی و گازی استان را بعنوان منابع اقتصادی نبینیم و استان بوشهر در زمینه گردشگری و توریسم هم از ظرفیت های خوبی برخوردار است.

در ادامه این برنامه عبدالرحمن برزگر مدیر اجرایی جشنواره ملی عکس بوشهر توریسم با بیان اینکه جشنواره عکس بوشهر توریسم بزرگترین رویداد عکاسی در استان است اظهار داشت : هنرمندان عکاس و فیلمساز بوشهر از تاثیرگذارترین ها در کشور هستند و آثار ارائه شده در نمایشگاه این جشنواره نشان از خلاقیت و استعداد این هنرمندان دارد.

در قسمت بعدی برنامه، برگزیدگان ملی و استانی جشنواره معرفی شدند .
در بخش استانی آقایان : حمید عابدی، جاسم کشتکار و رضا صفایی و در بخش ملی آقایان : علی اصغر نصوری، مهدی مریزاد و سید جواد صدری، منتخب اولین جشنواره ملی عکس بوشهر توریسم شدند.
در ادامه مراسم حاضرین به تماشای ۵۸ قطعه عکس برگزیده این جشنواره در گالری عکس مدرسه تاریخی سعادت رفتند .
پایان این مراسم با اجرای گروه موسیقی محلی شبدیز همراه بود که با استقبال مردم روبه رو شد.
انجمن سینمای جوانان استان بوشهر با همکاری دبیرخانه دائمی بوشهر توریسم با حضور عکاسان ملی و برپایی اردوی استانی اولین جشنواره ملی عکس بوشهر توریسم را در آذر ماه برگزار و با برگزاری مراسم اختتامیه در دوم دی ماه هزارو سیصد و نود و هشت به کار خود پایان داد.

  • منبع خبر : نصیر بوشهر