نصیر بوشهر – در این نشست، مبین کرباسی ازبرگزاری کنگره ی شورای مرکزی این مجمع در اسفند ماه سخن گفت و برنامه های آینده این مجمع را به صورت مفصل با خبرنگاران در میان گذاشت. وی هدف از راه اندازی را جذب جوانان توانمند، فرهیخته و با تجربه خواند و عنوان کرد: با وجود ظرفیت […]

نصیر بوشهر – در این نشست، مبین کرباسی ازبرگزاری کنگره ی شورای مرکزی این مجمع در اسفند ماه سخن گفت و برنامه های آینده این مجمع را به صورت مفصل با خبرنگاران در میان گذاشت.

وی هدف از راه اندازی را جذب جوانان توانمند، فرهیخته و با تجربه خواند و عنوان کرد: با وجود ظرفیت های بالفعل در استان و استقبال جمعی از همراهان، در ابتدای راه حدود ۱۳۰ نفر را جذب مجمع نمودیم و توانستیم با پشتوانه این عزیزان مجوزات لازم را از استانداری بوشهر اخذ نمائیم و به عنوان یک حزب استانی شروع بکار کنیم.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران که پرسید آیا حزب شدن مجمع دانا، بار عملکردهای خوب فرهنگی این مجمع را کاهش خواهد داد یا خیر گفت :

ما اگر قصد داشتیم یک کنش سیاسی را ادامه دهیم احزاب سیاسی حضور داشتند، اما تصمیم گرفتیم خلاهای فرهنگی و اجتماعی را با دقت بیشتر بررسی کنیم.

وی افزود: همان طور که می دانید دایره ی وسعت فعالیت احزاب بسیار گسترده تر است و ما به مسائل فرهنگی ، نگاه تخصص محور داریم ، ضمن اینکه بنیان این مجمع در پی ارتقا جامعه ی مدنی است.

وی عنوان کرد: ما یکصد و یازدهمین حزب ثبت شده در کشور هستیم و در همین راستا در ۶ شهرستان دیر، کنگان، جم، عسلویه، گناوه و دشتستان افرادی را جهت سپردن مجمع شهرستانی به آنها مشخص کرده ایم و در شهرستانهای دیگر نیز در حال رایزنی می باشیم.

دبیر مجمع دانش آموختگان نو اندیش استان بوشهر در پاسخ به یکی از خبرنگاران در مورد برنامه های پیش روی مجمع برای ورود به انتخابات اظهار داشت :

بی شک به عنوان یک حزب برنامه هایی خواهیم داشت اما نظر قاطع ما پس از مشورت با شورای مرکزی بیان خواهد شد و اظهار نظر من در حال حاضر تنها یک نظر شخصی خواهد بود.

این فعال سیاسی، طیف سیاسی ونگاه مجمع را نگاهی اصلاح طلبانه و تحول خواه عنوان کرد و افزود: ما همگام با گام دوم انقلاب پیش خواهیم رفت و امیدواریم در این چارچوب به سر منزل مقصود برسیم.

مبین کرباسی در خصوص اجماع آینده مجمع دانا در انتخابات با اصلاح طلبان نیز بیان داشت : تصمیم سازی ما در بوشهر خواهد بود و بنا به مصلحت مردم استان به عنوان یک حزب محلی مستقل، تصمیم نهایی خود را خواهیم گرفت .

کرباسی در مورد علت اجتناب مردم از عضو شدن در احزاب نیز گفت : متاسفانه عضویت مردم در احزاب گاهی باعث هزینه دهی شده اما مردم باید بدانند که تا در یک نهاد مدنی عضو نشوند به اهداف خود نمی رسند.

وی درخصوص برنامه های خود برای ارتقا حقوق شهروندی در استان بوشهر نیز اظهار داشت : حقوق شهروندی ، هسته ی اصلی جامعه ی مدنی است و ما قطعا برنامه های خیلی خوبی را در پیش خواهیم داشت ضمن اینکه مجمع دانا در حاضر دارای یک دفتر مطالعاتی با عنوان حقوق شهروندی است و تاکنون نشست های متفاوتی را نیز در این زمینه برگزار نموده است.

دبیر مجمع دانا در پایان از رسانه ها درخواست نمود که با توجه به مسیر متفاوت اما واحد این حزب با رسانه ها ، در کنار همدیگر باشند و همگام و همراه با مجمع دانا به تقویت جامعه ی مدنی بپردازند.

  • منبع خبر : نصیر بوشهر