هر روزه نام های بسیاری از ایرانیان ساکن خارج از کشور را می شنویم که به موفقیت های بین المللی دست یافته اند بخشی از آن ها در صنعت خودروسازی جهان و در کمپانی های بزرگ ماشین سازی مانند رنو، لامبورگینی و BMW درحال فعالیت هستند. ۱٫ آرش فربد متولد ۱۳۵۴ بریتانیا او اولین ایرانی […]

هر روزه نام های بسیاری از ایرانیان ساکن خارج از کشور را می شنویم که به موفقیت های بین المللی دست یافته اند بخشی از آن ها در صنعت خودروسازی جهان و در کمپانی های بزرگ ماشین سازی مانند رنو، لامبورگینی و BMW درحال فعالیت هستند.

۱٫ آرش فربد متولد ۱۳۵۴ بریتانیا

او اولین ایرانی بود که کمپانی خود را به نام آرش موتورز در بریتانیا تاسیس کرد. همچنین شرکت او سازنده قوی ترین خودرو هیبردی جهان است.

خودرو هیبریدی

خودرو هیبریدی

۲٫فردیس رضوانی متولد ۱۳۵۵ تهران

طراح خودروی ایرانی آمریکایی و تولید کننده خودرو سوپر اسپرت با عملکرد بالا در ارواین کالیفرنیا است. بیست، بیست ایکس، آلفا و تانک از ساخته های او است.

۳٫هرمیداس اتابکی متولد ۱۳۴۳ تهران

طراح برجسته خودرو، قطار، کشتی و حتی عینک و شیشه عطر است و برنده  جایزه بهترین طراحی قطار سال ۲۰۰۲ برای طراحی قطار لیون فرانسه، طراح همکار برند های رنو و لامبورگینی است.

۴٫ نادر فقیه زاده متولد ۱۳۵۵ تهران

صاحب امتیاز طراحی داخلی BMW سری ۷ و طراحی خارجی سری ۶ کوپه، سری ۶ کانورتیبل و سری ۶ گرند کوپه.

مسابقات فرمول یک

مسابقات فرمول یک

۵٫ امید مستقیمی متولد ۱۳۶۴ اصفهان

او کسی است که خودروهای مرسدس بنز را در مسابقات فرمول یک دچار تحول اساسی کرد. تمامی خودروهای شرکت کننده مسابقات فرمول یک در کشورهای مالزی، بحرین، استرالیا و چین توسط این جوان ایرانی طراحی شده اند.

۶٫ کوروش منصوری متولد ۱۳۳۸ کلاردشت

صاحب شرکت معروف سوئیسی- آلمانی تیونینگ خودرو است. وی نزدیک به ۲۸ سال در این حوزه فعالیت کرده است و شرکتش رتبه یک تیونینگ و لوکس اسپرت کردن خودرو در جهان است.

  • منبع خبر : طلا