بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت دولت رئیسی گفته که «وقتی دولت را تحویل گرفتیم اصلا واکسن نداشتیم و ذخیره ما صفر بود ولی شخص رییس‌جمهوری، معاون اول، وزیر خارجه و راه و شهرسازی همه هم‌قسم شدند تا مشکل را حل کنند». عین‌اللهی تاکید کرده که «واردات واکسن برای کشور از جایی انجام شد که اصلا فکر […]

بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت دولت رئیسی گفته که «وقتی دولت را تحویل گرفتیم اصلا واکسن نداشتیم و ذخیره ما صفر بود ولی شخص رییس‌جمهوری، معاون اول، وزیر خارجه و راه و شهرسازی همه هم‌قسم شدند تا مشکل را حل کنند».

عین‌اللهی تاکید کرده که «واردات واکسن برای کشور از جایی انجام شد که اصلا فکر نمی‌کردیم و در واقع به جای باران، سیل بارید»./به نقل از ایرنا

 

بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت دولت ابراهیم رئیسی به همراه جمعی از همفکرانش، دی ماه ۹۹ در نامه‌ای خطاب به حسن روحانی رئیس‌جمهوری وقت خواسته بود تا علاوه بر ممنوعیت واردات واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی، برخی از واکسن‌های سبد کوواکس را هم وارد کشور نکنند.

حالا با روی کار آمدن دولت رئیسی نه تنها واردات افزایش یافته بلکه حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه رئیسی به دنبال واردات فایزر از آلمان است و در گفت‌وگو با همتای آلمانی خواسته بود واکسن‌ها هر چه زودتر ارسال شوند!

علاوه بر این، محمد مخبر معاون اول رئیسی که برای تامین واکسن با دیگر وزرا «هم‌قسم» شده دو ماه پیش زمانی که ریاست ستاد اجرایی فرمان امام را داشت، وعده‌ی تولید ۵۰ میلیون واکسن برکت را داده بود که معلوم نشد سرانجام آن چه شد.

  • منبع خبر : خبرجنوب