بازدید معاون اجرایی رئیس جمهور از روند ساخت آب‌شیرین‌کن ۷۰ هزار مترمکعبی نیروگاه اتمی بوشهر در سفر مهندس محسن منصوری معاون اجرایی رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری به استان بوشهر به همراه استاندار بوشهر و مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان از روند اجرایی آب‌شیرین‌کن نیروگاه اتمی بوشهر بازدید کرد. معاون رئیس جمهور با تقدیر […]

بازدید معاون اجرایی رئیس جمهور از روند ساخت آب‌شیرین‌کن ۷۰ هزار مترمکعبی نیروگاه اتمی بوشهر

در سفر مهندس محسن منصوری معاون اجرایی رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری به استان بوشهر به همراه استاندار بوشهر و مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان از روند اجرایی آب‌شیرین‌کن نیروگاه اتمی بوشهر بازدید کرد.

معاون رئیس جمهور با تقدیر از تلاش مجموعه نیروگاه اتمی در توجه به مسئولیت اجتماعی، خواستار تامین به‌موقع اعتبار برای تسریع در تکمیل این پروژه شد.

در این بازدید استاندار بوشهر ظرفیت آب‌شیرین‌کن نیروگاه اتمی بوشهر را ۷۰ هزار مترمکعب دانست و اظهار داشت: این پروژه که در سفر دور اول رئیس جمهور مصوب شد که در هفته دولت سال گذشته عملیات اجرایی آن آغاز شد.

احمد محمدی‌زاده  تامین آب شرب مردم از اولویت های مهم در استان بوشهر است و با توجه به وابستگی آب شرب استان بوشهر به استان های همجوار، اجرای طرح های آب شیرین کن، گامی در کاهش وابستگی است.

وی پیشرفت فیزیکی کلی آب شیرین کن ۷۰ هزار متر مکعبی نیروگاه اتمی بوشهر را ۱۸ درصد اعلام کرد و گفت: پیشرفت مخزن این طرح ۹۵ درصد است که انتظار داریم سرعت اجرای طرح، بیشتر شود.

وی اضافه کرد: چندین طرح آب شیرین کن در استان بوشهر در دست اجراست که تکمیل این طرح ها جزو اولویت های  دولت در استان بوشهر در سال جاری به شمار می رود.