اتحادیه اروپا بسته تحریمی را علیه ۱۵ فرد و نهاد ایرانی به بهانه اعتراضات در ایران را مورد موافقت قرار داده و قرار است در هفته آینده آن را رسما اعلام کند. به گزارش مهر به نقل از شبکه تلویزیونی بلومبرگ، دیپلمات های اتحادیه اروپا امروز چهارشنبه اعلام کردند که بسته تحریمی این اتحادیه به […]

اتحادیه اروپا بسته تحریمی را علیه ۱۵ فرد و نهاد ایرانی به بهانه اعتراضات در ایران را مورد موافقت قرار داده و قرار است در هفته آینده آن را رسما اعلام کند.

به گزارش مهر به نقل از شبکه تلویزیونی بلومبرگ، دیپلمات های اتحادیه اروپا امروز چهارشنبه اعلام کردند که بسته تحریمی این اتحادیه به بهانه اعتراضات در ایران علیه ۱۵ فرد و نهاد ایرانی مورد موافقت اعضاء قرار گرفته است.

بر اساس اعلام این شبکه تلویزیونی، توافق مذکور میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا انجام شده و قرار است هفته آینده به صورت رسمی اعلام شود.

در همین ارتباط، ساعاتی پیش خبرگزاری فرانسه به نقل از دیپلمات های اروپایی از وضع تحریم های ضدایرانی خبر داده بود.

خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع دیپلماتیک اعلام کرده بود که ۲۷ عضو اتحادیه اروپا با تحریم مقاماتی که به ادعای آن ها در سرکوب اغتشاشات نقش داشته‌اند، موافق کرده‌ اند.

به گزارش شبکه تلویزیونی یورو نیوز، طبق گفته این منابع، توافق سیاسی به دست آمده از سوی سفرا در بروکسل باید تاییدیه وزرای خارجه اتحادیه اروپا در نشست دوشنبه هفته آینده (۲۵ مه ماه) در لوکزامبورگ را به دست آورد.

«اورزلا فون در لاین» رئیس کمیسیون اروپا هم امروز چهارشنبه با نقض قوانین بین المللی در لزوم عدم دخالت در امور داخلی کشورهای مستقل در پیامی توئیتری به حمایت از اغتشاشات پراکنده اخیر در ایران پرداخت.

رئیس کمیسیون اروپا در پیامی ویدئویی در این باره گفت: معتقدم اروپا همیشه باید از ارزش‌ هایی که ما به آن اعتقاد داریم حمایت خود را اعلام کند و از هر کسی که برای این ارزش‌ ها مبارزه می‌ کند، حمایت کند. به طور مثال، زنان شجاع ایران که خواستار آزادی و برابری هستند. زنان باید فرصت انتخاب داشته باشند و ما باید کسانی که مسئول سرکوب زنان هستند را پاسخگو قرار دهیم! باید با هم روی تحریم‌ ها کار کنیم!

  • منبع خبر : فرارو