? غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، فعال سیاسی اعتدالگرا گفته: همه اعضای تیم اقتصادی آقای رئیسی امروز ادعای اصلاح وضعیت اقتصادی کشور را مطرح می کنند، اگر به فرض بخواهیم این صحبت آنها را قبول کنیم، باید به این نکته توجه داشته باشیم که این وضعیت اقتصادی در طول ۴۲ سال اتفاق افتاده و […]

 

 

? غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، فعال سیاسی اعتدالگرا گفته: همه اعضای تیم اقتصادی آقای رئیسی امروز ادعای اصلاح وضعیت اقتصادی کشور را مطرح می کنند، اگر به فرض بخواهیم این صحبت آنها را قبول کنیم، باید به این نکته توجه داشته باشیم که این وضعیت اقتصادی در طول ۴۲ سال اتفاق افتاده و کشور ظرفیت درست کردن یک باره آن را ندارد.

?مردم نمی توانند یکساله بار ۴۲ سال را بکشند و یکی از اشتباهات بزرگ آقای میرکاظمی همین است چون تمام فشار اصلاحات اقتصادی را در یک سال خوابانده است، نتیجه آن خواهد بود که هم به مردم فشار می آید و هم محبوبیت آقای رئیسی به شدت دچار آسیب می شود.

?آقایان می فرمایند که بنزین و دارو گران نمی شود اما بفرمایند چه طور گران نمی شود؟ وقتی وزیر بهداشت ارز ترجیحی ۲۰۰ دارو را حذف کرده چه طور می تواند ادعا کند که دارو گران نمی شود. معتقدم کاملا حرکت لیبرالیستی است. یک چیز دیگر می گویند اما کار دیگر می کنند. در واقع این رفتار نوعی آدرس غلط دادن است.

?خیلی شفاف و صریح بگویم من به صداقت تیم اقتصادی دولت شک دارم. آقای رئیسی باید خانه تکانی کند چون آنچه اهمیت دارد تحقق شعارهایی است که او در انتخابات ریاست جمهوری مطرح کرد و مردم به آن شعارها رأی دادند.

?مردم در انتخابات به آقای رئیسی لقب سید مظلومان و محرومان را دادند یعنی او به فکر مستضعفان و فقرا است اما الان چه اتفاقی برای این قشر از جامعه افتاده است؛ سفره ها و سبد خرید خانواده ها دارد کوچکتر و گرفتاریهای معیشتی دارد بزرگتر می شود چون تیم اقتصادی توجهی به شعارهای رئیس جمهور نمی کند.

?تیم اقتصادی دولت اصلا در فکر تحقق شعارهای رئیس جمهور نیستند بلکه کار خودشان را می کنند چون می گویند «اگر این وسط کسی خراب بشود آقای رئیسی است نه ما». طرف گفته «۳ روزه بورس را درست می کنم» اما الان وقتی مورد سئوال قرار می گیرد می گوید «برنامه ام را داده ام ولی دولت قبول نمی کند»، این افراد فردا یک کاری می کنند که وقتی مورد سئوال قرار می گیرند می گویند «برنامه ما چیز دیگری بود، رئیس جمهور آن را عوض کرد».

?به نظر می رسد تیم اقتصادی دولت می خواهد به هر قیمتی همه اصلاحات اقتصادی انباشته شده در ۴۲ سال گذشته را انجام دهد تا ۴ سال دیگر آقای رئیسی در انتخابات ریاست جمهور رأی نیاورد و خودشان کاندیدا شوند، بعد بگویند تمام اصلاحات را قبلا انجام دادیم حال آنکه تمام هزینه‌ها به پای آقای رئیسی نوشته می شود و آقایان دور افتخارش را می زنند.

?درست است که هر کس رئیس جمهور می شود باید هزینه بدهد اما اصلاحات اقتصادی باید عقلانی و به تدریج انجام شود تا مردم و کشور طاقتش را داشته باشند.

 

 

  • منبع خبر : عصر ۱۴۰۰