❗️دیروز به مناسبت روز مجلس، رئیسی و جمعی از اعضای دولت به بهارستان رفتند که یکی از سخنرانان مراسم احمد علیرضابیگی بود.بخشهایی از نطق وی به شرح زیر بود: ❗️گرانی و فساد توامان خلق همگان را تنگ کرده است. ❗️تجربه تلخ سال ۹۸ نیز مانع از عبور شرایط دهشتناک اقتصادی کشور بوده و در […]

 

❗️دیروز به مناسبت روز مجلس، رئیسی و جمعی از اعضای دولت به بهارستان رفتند که یکی از سخنرانان مراسم احمد علیرضابیگی بود.بخشهایی از نطق وی به شرح زیر بود:

❗️گرانی و فساد توامان خلق همگان را تنگ کرده است.

❗️تجربه تلخ سال ۹۸ نیز مانع از عبور شرایط دهشتناک اقتصادی کشور بوده و در گرو تحصیل اعتماد مردم است.

❗️بازگردانیدن ثروت مردم به مردم می‌تواند زمینه ساز اعتماد مردم باشد.

❗️فراموش نکنیم سپردن ثروت مردم به غیرمردم سبب بروز چپاولهایی شد که اعتماد مردم را به آتش کشید.

❗️بجای اینکه بنگاههای معظم کشور را به مش قرابانعلی ها بسپاریم چه بهتر آنها را در قالب سهام عدالت به مردم بدهیم.

❗️در دوران تصدی جنابعالی در قوه قضاییه بخش قابل توجهی از اموال به تاراج رفته به بیت المال برگردانیده شد و اکنون ما نگران ابطال همان آرا هستیم.

❗️استفاده از تجربه طرح تحول اقتصادی در دولت های جناب اقای دکتر احمدی نژاد و بروز کردن آن میتواند راهگشای حرکت دولت در شرایط فعلی باشد.

❗️موضوع بحران آب کاملا مدیریتی است. در استان سیستان و بلوچستان که اصلا آب نداریم همان مشکلاتی را داریم که در آذربایجان با وجود آب داریم!

❗️در آذربایجان هم آب را در روستاها با تانکر به دست مردم میرسانند و در سیستان و بلوچستان بدون آب هم با تانکر آب رسانی می کنند!

❗️ مردم استان های مختلف کشور رو در روی هم قرار گرفته اند.

❗️مشکل آب اصفهان، یزد، چهار محال و بختیاری و خوزستان در آذربایجان هم هست ولی نجابت مردم مانع از بروز عینی آن می شود.

❗️آقای رئیس جمهور، حق اعتراض را برای مردم به رسمیت بشناسیم. اصل ۲۷ قانون اساسی تجمعات را مشروط به این که مسلحانه و مغایر با اسلام نباشد حق مردم میداند.

❗️تجمع کنندگان اصفهان و یا پاستور فارغ از این که خواسته هایشان بجا یا نابجا بوده است، سزاوار این نوع برخورد نبودند، آنها مردمان ما هستند و باید از ایشان دلجویی شود.

❗️ تلقی عمومی این است که فهم از شرایط کشور، اولویت های مجلس و دولت با مردم بسیار فاصله دارد و یا حتی در نقطه مقابل هم قرار دارد.

❗️دانستن حق مردم است و مردم با محدود سازی آن بشدت مخالفند.

 

 

  • منبع خبر : قانون