خودرو برای دومین روز متوالی ریزش قیمت قابل توجهی را در بازار تجربه می‌کند. امروز چهارشنبه ۳۱ شهریور، پژو پارس ۱۲ میلیون تومان ارزان شده و ۲۶۹ میلیون فروخته می‌شود. پژو ۲۰۶ ظرف ۲۴ ساعت گذشته افت ۱۰ میلیون تومانی داشته و ۲۴۰ میلیون تومان قیمت خورده است. دنا، سمند EF۷، پژو ۲۰۷ و پژو […]

خودرو برای دومین روز متوالی ریزش قیمت قابل توجهی را در بازار تجربه می‌کند. امروز چهارشنبه ۳۱ شهریور، پژو پارس ۱۲ میلیون تومان ارزان شده و ۲۶۹ میلیون فروخته می‌شود.

پژو ۲۰۶ ظرف ۲۴ ساعت گذشته افت ۱۰ میلیون تومانی داشته و ۲۴۰ میلیون تومان قیمت خورده است. دنا، سمند EF۷، پژو ۲۰۷ و پژو ۲۰۶ صندوقدار نیز بین شش تا هشت میلیون تومان از معاملات روز گذشته قیمت کمتری دارند.

قیمت روز خودرو

قیمت روز خودرو

قیمت ساینا روز گذشته چهار میلیون تومان کاهش پیدا کرده بود و با ارزان شدن یک میلیون تومانی امروز این محصول، ارزش آن به ۱۵۳ میلیون تومان رسیده است. قیمت روز دیگر محصولات ایران‌خودرو و سایپا را در ادامه مشاهده کنید.

قیمت محصولات ایران‌خودرو

پژو پارس بیشتر از دیگر محصولات داخلی افت قیمت داشته و با کاهش ۱۲ میلیون تومانی، ۲۶۹ میلیون تومان فروخته می‌شود. پژو ۲۰۶ افت ۱۰ میلیون تومانی را تجربه می‌کند و در بازار ۲۴۰ میلیون تومان قیمت خورده است.

دنا و پژو ۲۰۷ دنده‌ای هر کدام هشت میلیون تومان ارزان شده‌اند و به‌ترتیب ۲۷۴ و ۳۲۵ میلیون تومان قیمت دارند. سمند EF۷ هفت میلیون تومان از روز گذشته قیمت کمتری دارد. همچنین در روزی که محصولات ایران‌خودرو ریزش قیمت قابل توجهی داشتند، پژو صندوقدار کاهش قیمت شش میلیون تومانی را تجربه کرد.

قیمت محصولات ایران‌خودرو

خودرو قیمت
وانت آریسان ۱۸۷ میلیون تومان
سمند LX ۲۴۲ میلیون تومان
سمند EF7 ۲۵۵ میلیون تومان
سمند EF7 دوگانه سوز ۲۷۴ میلیون تومان
دنا تیپ یک ۳۲۰ میلیون تومان
پژو ۴۰۵ GLX ۲۲۸ میلیون تومان
پژو پارس ۲۶۹ میلیون تومان
پژو پارس اتوماتیک ۳۵۶ میلیون تومان
پژو ۲۰۷ دنده ای ۳۲۵ میلیون تومان
پژو ۲۰۶ تیپ ۲ ۲۴۰ میلیون تومان
پژو ۲۰۶ تیپ ۵ ۲۹۰ میلیون تومان
پژو ۲۰۶ صندوقدار ۲۸۲ میلیون تومان
پژو ۲۰۰۸ ۹۵۵ میلیون تومان
رنو تندر ۹۰ E2 ۳۶۵ میلیون تومان
هایما S5 ۶۸۰ میلیون تومان
هایما S7 ۷۹۰ میلیون تومان
سوزوکی ویتارا اتوماتیک یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان
قیمت روز خودرو

قیمت روز خودرو

قیمت محصولات سایپا

ساینا دنده‌ای روز گذشته چهار میلیون تومان افت قیمت داشت و امروز نیز با کاهش یک میلیون تومانی و با قیمت ۱۵۳ میلیون تومان روانه بازار شده است. وانت زامیاد ۲۶۰ میلیون تومان فروخته می‌شود و پنج میلیون تومان افت قیمت داشته است. کیا سراتو مدل ۹۸ نیز ۹۱۵ میلیون تومان ارزش‌گذاری و نسبت به روز چهارشنبه ۱۰ میلیون تومان ارزان شده است.

 

قیمت محصولات سایپا

خودرو قیمت
پراید ۱۱۱ ۱۵۲ میلیون تومان
پراید ۱۳۱ ۱۳۷ میلیون تومان
پراید ۱۳۲ ۱۳۰ میلیون تومان
پراید ۱۵۱ ۱۵۱ میلیون تومان
تیبا ۲ ۱۵۶ میلیون تومان
تیبا ۲ پلاس ۱۶۹ میلیون تومان
تیبا صندوقدار ۱۴۳ میلیون تومان
ساینا دنده ای ۱۵۳ میلیون تومان
کوئیک دنده ای ۱۷۰ میلیون تومان
کوئیک اتوماتیک پلاس ۲۳۰ میلیون تومان
سیتروئن ۹۴۵ میلیون تومان
چانگان ۵۳۰ میلیون تومان
وانت زامیاد ۲۶۰ میلیون تومان
کیا سراتو ۹۱۵ میلیون تومان
آریو ۴۰۰ میلیون تومان
شاهین ۳۵۵ میلیون تومان

واردات خودرو منجر به کاهش ۴۰ درصدی قیمت‌ها می‌شود

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی اصفهان گفت: بر اساس قانونی که مجلس برای واردات خودرو تصویب کرده است اگر شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام این قانون را تأیید کنند، قیمت خودرو قطعاً تا ۴۰ درصد کاهش خواهد یافت.

به گزارش سایت طلا به نقل از ایمنا،حمیدرضا قندی رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی اصفهان با اشاره به رکود شدید بازار خودرو در ۱۵ روز اخیر، گفت: در این مدت قیمت خودرو‌ها نیز کاهش جدی داشته که ناشی از مصوبه مجلس درباره واردات خودرو بوده است. وی افزود: همچنین موج چهارم شیوع ویروس کرونا در کشور، منجر به کاهش سفر‌ها و در پی آن رکود در بازار خودرو شد.

اکنون بازار خودرو با نبود مصرف کننده واقعی مواجه شده و خرید و فروش‌ها بسیار محدود است به طوری که تقاضای خودرو در دو هفته گذشته حدود ۵۰ درصد کاهش یافته است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی اصفهان گفت: بر اساس قانونی که مجلس برای واردات خودرو تصویب کرده است، صادرکنندگان می‌توانند در قبال صادرات کالا خودرو وارد کنند، اگر شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام این قانون را تأیید کنند، قیمت خودرو قطعاً تا ۴۰ درصد نیز کاهش خواهد یافت.

قندی با تاکید بر اینکه لازم است میزان واردات خودرو به اندازه‌ای باشد که بتواند تقاضای موجود را پاسخ دهد، اضافه کرد: آزاد شدن واردات خودرو موضوعی است که چندین سال است همواره صحبت‌هایی در مورد آن انجام می‌شود، اما اینکه مصوبه‌ها عملیاتی شود نیز اهمیت ویژه‌ای دارد.

وی تصریح کرد: تا کنون قوانین بسیاری در این رابطه مطرح شده، اما عملیاتی نشده است، واردات انبوه خودرو با تعدادی بیش از ۵۰ هزار دستگاه می‌تواند قیمت‌های موجود را بشکند، اما اگر کمتر از این مقدار، خودرو واردات شود تأثیر چندانی بر بازار نخواهد داشت.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی اصفهان همچنین در رابطه با قیمت خودرو‌های داخلی با اشاره به کاهش بین پنج تا ۱۰ درصدی قیمت این خودرو‌ها گفت: برای مثال خودروی پژو ۲۰۷ دنده‌ای پانوراما که پیش از این مدت ۳۵۵ میلیون تومان قیمت داشت، ۳۵ میلیون تومان کاهش قیمت را تجربه کرده و به ۳۲۰ میلیون تومان رسیده است.

  • منبع خبر : طلا