موش های کیسه دار در حال وقت گذرانی، یک مار خندان و راکون هایی که از قرار معلوم در حال رد و بدل کردن رازهای خود هستند، از جمله ی تصاویر راه یافته به فهرست نهایی مسابقه عکس طنز حیات وحش ۲۰۲۱ هستند. این گلچین ۴۲ تایی فهرست نهایی مسابقه را تشکیل می دهد. بیش […]

موش های کیسه دار در حال وقت گذرانی، یک مار خندان و راکون هایی که از قرار معلوم در حال رد و بدل کردن رازهای خود هستند، از جمله ی تصاویر راه یافته به فهرست نهایی مسابقه عکس طنز حیات وحش ۲۰۲۱ هستند.

این گلچین ۴۲ تایی فهرست نهایی مسابقه را تشکیل می دهد. بیش از ۷ هزار عکس از سرتاسر دنیا به این مسابقه ارسال شده است.

در میان دیگر تصاویر راه یافته به فهرست نهایی یک بچه فک خاکستری به ظاهر خندان، یک جعبه ماهی که گویی رو به دوربین ژست گرفته و یک سار عبوس هم وجود دارد.

این تصاویر از سرتاسر دنیا هستند، از جمله انگلیس، آفریقای جنوبی، آلمان و هند.

این مسابقه در سال ۲۰۱۵ توسط دو عکاس به نام های پل جاینسون-هیکس و تام سالم به راه افتاد که قصد داشتند از طریق طنز به ترویج مقوله ی حفاظت از حیات وحش کمک کنند.

 

جاینسون دراینباره گفت: «ما هر سال عکس های بسیار زیادی دریافت می کنیم که این میل زیادی را نشان می دهد که برای کمک به حفظ حیات وحش وجود دارد و به ما یادآوری می کند که حیات وحش واقعاً شگفت انگیز و بامزه است و ما باید هر چه در توان داریم برای حفظ آن انجام دهیم.»

سالم نیز گفت: «امسال انتخاب از بین آثار ارسال شده از همیشه سخت تر بود. دیدن این همه حیوان جورواجور خیلی عالی بود.»

حدود ۱۰ درصد از کل عواید مسابقه ی امسال به سازمان حفاظت از اورانگوتان های وحشی اهدا می شود که به اورانگوتان های یکی از پارک های ملی کشور آسیایی بورنئو رسیدگی می کند.

برنده ی جایزه ی اصلی مسابقه ی سال گذشته مارک فیتزپاتریک بود با عکسی از یک لاکپشت به نظر می رسید انگشت وسط خود را به دوربین نشان می دهد.

عکاس: Axel Bocker

 

عکاس: Nicolas de Vaulx

 

عکاس: John Spiers

 

عکاس: Roland Kranitz

 

عکاس: Philipp Stahr

 

عکاس: Aditya Kshirasagar

 

عکاس: Wenona Suydam

 

عکاس: Andrew Mayes

 

عکاس: Cheryl Strahl

 

عکاس: Charlie Page

 

عکاس: Jan Piecha

 

عکاس: Martina Novotna

 

عکاس: Aditya Kshirasagar

 

عکاس: Lea Scaddan

  • منبع خبر : طلا