موعد انتخابات ،تنها زمانیست که مردم جنوب استان مورد تفقد قرار می گیرند.در سری اقداماتی شگفت اور،کاندیداها در تمامی مراسمات با نهایت برنامه ریزی حضور پیدا می کنند ودر بعض مراسماتی هم ،سخنی در باب اینکه ما خوبیم می رانند.در کمال تعجب برای دیدار با نماینده بعد از پیروزی،باید ماه ها در نوبت بود. بی […]

موعد انتخابات ،تنها زمانیست که مردم جنوب استان مورد تفقد قرار می گیرند.در سری اقداماتی شگفت اور،کاندیداها در تمامی مراسمات با نهایت برنامه ریزی حضور پیدا می کنند ودر بعض مراسماتی هم ،سخنی در باب اینکه ما خوبیم می رانند.در کمال تعجب برای دیدار با نماینده بعد از پیروزی،باید ماه ها در نوبت بود.
بی مهری نماینده و تشکیل حلقه اصلی از اطرافیان نماینده از فردای اعلام پیروزی شروع می شود و مردم می مانند و یک شماره موبایلی که بر روی عوام جواب داده نخواهد شد.این روند در باب شخص خاصی نبوده و استثنایی هم قایل نیستیم.
در جنوب استان بوشهر ،علاوه بر بی مهری شگفت انگیز دولت،مردم نجیب و محروم باید بی مهری نماینده و اطرافیان را هم تحمل کنند.
در ایام انتخابات با شعار حل هر مشکل لاینحلی وارد و به محض پیروزی در جایگاه طلب کار می نشیند.
بعد از انتخابات،در اقدامی مداخله جویانه،لابی برای پست های کلیدی
را شروع کرده و با نام بومی،نفرات ائتلافی و اعضای ستاد را بر مسند کار می نشاند.
جنوب استان بوشهر با اولویت صنعت انرژی را می توان ثروتمندترین منطقه ایران نامید.کاری نداریم که این منطقه محروم است،بلکه منظور ارز اوری و تحقق بودجه ای هست که توسط این منطقه ،محقق می گردد.منابع خدادادی که میلیون ها سال برای ساخت ان زمان صرف گردیده است،با نهایت سرعت ،توسط صنعت بی رحم و بی غیرت مکیده شده و توسط پتروشیمی ها با تولید محصولاتی،بفروش می رسد و مردم می مانند و غیربومی گزینی.
اب و هوای پایتخت به محض بالا رفتن ناچیز الایندگی،توسط کانال ها و اخبار وایرال می شود ولی در این منطقه،با نهایت عداوت،پتروشیمی ها،سبز اعلام می شود.
حتی خاک این منطقه هم صادر شده و مردم می مانند با حوادث طبیعی.
اشتغال و عمران و ابادی خواسته زیادی نیست که فراموش هم شده اند.
در بحث اشتغال،یکی از مسئولین بومی منطقه ویژه که در انتخابات،با نماینده کنونی ائتلاف و اکنون متصدی اشتغال پارس جنوبی بوده و البته حرف و حدیث های بسیاری را درباره مدیریت ایشان می شنویم.عدم تغییر ایشان را شاید بخاطر پشت گرمی به نفر دوم کمیسیون انرژی دانست ومتاسفانه به نظر می رسد که وجود ایشان با این رویه به ضرر مردم منطقه بوده و همین روند حلزونی اشتغال نیز ،راکد می گردد.
اقای موسوی زاده بهیچ وجه،راجع به این حرف و حدیث ها،شفاف سازی نکرده و این،شائبات را تقویت می کنند.
نماینده کنونی در باب مسائل عمرانی، روند یکسانی را با نمایندگان قبل پیموده و در حال افتتاح پروژه های بین دوره ای می باشند که واقعا انقدر چشم گیر نیستند که توسط رسانه ایشان،مانوردهی می شوند.
در شرایطی که برای استخدام،شدیدترین لابی ها انجام می شود متاسفانه نماینده این دوره به طرز فجیعی ضعف دارد.
هیچ کارگروه متخصصی جهت اشتغال تشکیل نشده است. بزرگترین اجحاف ها به بومیان،ابتدا در روند ازمون و سپس در روند مصاحبه می شود که البته اگر از این سدها هم به سلامت بگذرند،شروع به کار ایشان هم حکایت ها دارد.
منطقا حول نماینده،کسانی باشند که به روند و حیله جذب نیروی این شرکت ها،اشنایی کامل داشته باشند.بطور مثال یک شرکت قرار است برای چند قسمت نیرو جذب کند.بدلیل ناوارد بودن کارگروه(که اکنون همین را هم نداریم)معرفی نیروهای غیر متخصص به نماینده واگذار و متخصصین تاثیرگذار و تصمیم گیر،از مناطق دیگر وارد می شوند.با این دست فرمان،امید دلسوزان منطقه مبنی بر تربیت مدیران متخصص و تاثیرگذار،ناامید خواهد شد.
در ازمون اخیر (اپادانا و هنگام)نفرات بومی جذب شده،۲۰ درصد هم نرسید که ان هم حاصل جلسات متعدد نماینده قبلی با مدیران این شرکت ها بود و رسانه ها برای حذف ۳غیربومی،غوغایی برپا کردند.متاسفانه ثابت شده است که نماینده کنونی،وعده های نقد هر چند کم را به وعده های نسیه خیالی ،ترجیح می دهد.اکنون وعده جذب حداکثری در پروژه سایت ۳ پتروشیمی جم را می دهد و از ان بعنوان حلال مشکل اشتغال نام برده است و کیست که نداند پروژه موقتی بوده و با به بهره برداری رسیدن،سیل اخراج ها شروع و ان موقع است که باید بحران را دید.
در ادامه باید ضعف چشمگیر رسانه ایشان را هم ذکر کرد.باخت در دوره قبل را می توان بدلیل ضعف چشم گیر اطلاع رسانی عملکردی ایشان دانست.در این دوره،این قضیه شدت یافته است بطوری که در اذهان،شخصیتی غریبه با این فضا به نظر رسیده و حتی ایشان فعالیت توییتری خاصی هم ندارد.
در بحث شفافیت هم ایشان متناسب با موقعیت ها حرف های مختلفی زده اند.در ایام انتخابات،بیانیه دیدبان شفافیت را قبول نداشته و در چند ماه اخیر موافقت خود را اعلام و به انتشار صرفا عکسی غیرقابل استناد،رای خود را مثبت اعلام کردند.
امیدواریم این انتقادها از سد نزدیکان ایشان عبور و به سمع نظر ایشان برسد.هدف بهتر شدن شرایطی هست که اگر عزمی باشد حتما بهبود خواهد یافت.

  • منبع خبر : نصیر بوشهر