علی جنتی درباره انتقادات به ردصلاحیت ها در انتخابات مجلس خبرگان گفته بود؛ در دوره‌های مختلفی که من شاهد انتخابات مجلس خبرگان رهبری بوده‌ام فقهای شورای نگهبان می‌دانند چه کسانی می‌توانند وارد مجلس خبرگان شوند و چه کسانی نباید وارد شوند. وزیر سابق ارشاد گفت: تعدادی از نامزدها را می‌شناسم که به آن‌ها گفته شده […]

علی جنتی درباره انتقادات به ردصلاحیت ها در انتخابات مجلس خبرگان گفته بود؛ در دوره‌های مختلفی که من شاهد انتخابات مجلس خبرگان رهبری بوده‌ام فقهای شورای نگهبان می‌دانند چه کسانی می‌توانند وارد مجلس خبرگان شوند و چه کسانی نباید وارد شوند.

وزیر سابق ارشاد گفت: تعدادی از نامزدها را می‌شناسم که به آن‌ها گفته شده اگر به فلان استان بروید تایید می شوید اما در استان دیگر تایید نمی‌شوید. علت این است که شورای نگهبان خودش در آن استان کاندیدایی را قبول دارد و می‌خواهد نامزد خودش رای بیاورد.

عضو حزب اعتدال و توسعه افزود: یکی از مصادیق آن در دوره قبل انتخابات مجلس خبرگان، استان کرمان بود که یک روحانی فاضل و وارسته‌ که از نظر اجتهاد هم مورد تایید شورا بود به او اعلام کردند که اگر در کرمان کاندیدا شود، ردصلاحیت می‌شود اما اگر به استان دیگری برود، تایید صلاحیت می‌شود او هم گفته بود که مردم استان کرمان مرا می‌شناسند و در استان دیگر رأی نخواهم داشت. از این گونه موارد نمونه‌های دیگری نیز وجود دارد .

  • منبع خبر : خبرفوری