?در مطلبی که در هفته‌های گذشته منتشر شد به پرونده پتروشیمی مهر، به خروج ۱۷۰ میلیون دلار ارز از محل فروش محصولات پتروشیمی و عدم بازگشت ارز حاصل از صادرات پرداخته شده بود. این محصولات که ارز آن برنگشته؛ توسط تاجری ایتالیایی به نام فرانچسکو مازگاتی که در ۳۲ سالگی ۶۰ درصد سهام پتروشیمی […]

 

?در مطلبی که در هفته‌های گذشته منتشر شد به پرونده پتروشیمی مهر، به خروج ۱۷۰ میلیون دلار ارز از محل فروش محصولات پتروشیمی و عدم بازگشت ارز حاصل از صادرات پرداخته شده بود. این محصولات که ارز آن برنگشته؛ توسط تاجری ایتالیایی به نام فرانچسکو مازگاتی که در ۳۲ سالگی ۶۰ درصد سهام پتروشیمی مهر را در فرایندی عجیب خریداری کرد، صورت گرفته است.

?این اتفاقات در دوره مدیرعاملی سیدعلی حسینی صورت گرفت. سیدعلی حسینی به عنوان مدیرعامل ۳۰ میلیون تومان از پتروشیمی مهر حقوق قانونی دریافت می‌کرد.

?یاشار سلطانی نوشته: اما بر اساس مستنداتی که در تحقیق از این پرونده به دستم رسید؛ او از فرانچسکو و شرکت NAPAG، ماهانه مبلغ ۲۶۰۰۰ دلار معادل ۸۰۰ میلیون تومان حقوق ماهیانه و بیش از ۳۰۰ هزار دلار هم پاداش دریافت کرده است.

?مشخص نیست بر اساس کدام بند قانون تجارت، مدیرعامل می تواند بصورت جداگانه از یکی از سهامداران حقوق ۲۶۰۰۰ دلار در ماه را علاوه بر ۳۰ میلیون تومان حقوق رسمی شرکت دریافت کند و در مقابل پیگیر بازگشت ۱۷۰ میلیون دلار ارز خارج شده از شرکت نباشد!

?همچنین بر اساس صورت های مالی سال ۹۹ پتروشیمی مهر مبلغ ۱۵۵ میلیارد تومان هزینه وکیل برای دفاع از پرونده‌ها پرداخت کرده است.

این میزان هزینه دقیقا بابت چه طرح دعوا و توسط چه وکلایی دریافت شده و آیا مالیات آن هم پرداخت شده است؟

?علیرغم گذشت بیش از یک ماه از انتشار گزارش سازمان بازرسی کل کشور و مشخص شدن کلکسیون تخلفات در پتروشیمی مهر، تاکنون نه تنها هیچ برخوردی با متخلفین صورت نگرفته؛ بلکه با معرفی غیرقانونی یک کارمند بازنشسته حراست وزارت نفت به عنوان مدیرعامل جدید توسط سهامدار متخلف خارجی، تخلفات ابعاد جدیدی یافته است.

?در پشت پرده این تخلف بزرگ چه کسانی هستند که برخورد با این تخلف را متوقف کرده اند؟

  • منبع خبر : عصر ۱۴۰۰