قیمت دلار که در روز گذشته تا زیر ۲۷ هزار تومان نیز کاهش یافته بود دوباره افزایشی شده و به نیمه دوم کانال ۲۷ هزار تومان بازگشت. با این حال سکه به دلیل اونس نسبتا ضعیف همچنان زیر کانال ۱۲ میلیون تومان باقی ماند. معامله ‌گران دلار مجددا خرید های خود را بیشتر کردند و […]

قیمت دلار که در روز گذشته تا زیر ۲۷ هزار تومان نیز کاهش یافته بود دوباره افزایشی شده و به نیمه دوم کانال ۲۷ هزار تومان بازگشت. با این حال سکه به دلیل اونس نسبتا ضعیف همچنان زیر کانال ۱۲ میلیون تومان باقی ماند.

معامله ‌گران دلار مجددا خرید های خود را بیشتر کردند و توانستند دلار را به عدد ۲۷۴۵۰ تومان برسانند زیرا برای تصمیم‌ گیری درباره آینده دلار نیاز است که اخبار شفاف‌ تری به بازار برسد و سرنوشت مذاکرات هسته‌ای مشخص‌ شود.

مدیر کل آژانس در نشست شورای حکام تردیدها درباره رسیدن به توافق و کاهش تنش‌ ها را بیشتر کرد که عدم پاسخگویی ایران به درخواست‌ های آژانس برای دسترسی به تجهیزات نظارتی‌ اش، بطور جدی توانایی فنی آژانس در حفظ تداوم اطلاعاتش را که برای از سرگیری راستی ‌آزمایی و نظارت آتی بر تعهدات هسته‌ای ایران ضروری است، به خطر انداخته است.

وال‌استریت ژورنال می گوید که توافق شده قطعنامه‌ای علیه ایران صادر نشود تا مذاکرات هفته آتی با معاون رئیسی انجام شود. چنین خبری حداقل نوسان‌ گیران کوتاه‌مدت را از موقعیت خریدار بازار خارج کرد.

دلار

دلار

هر چند معامله ‌گران بلندمدت همچنان نسبت به گرفتن موقعیت آتی خرید یا فروش خود در تردید هستند و در افزایشی شدن دلار، ورود نرخ حواله درهم به کانال ۷۵۰۰ هم نقش مهمی داشت و می توانست دلار را به کانال ۲۷۶۰۰ هم بکشاند.

سکه امامی مرز ۱۲ میلیون تومانی را موقتا از دست داد زیرا اونس با قرار داشتن در عدد ۱۷۹۴ همان جایگاهی نبود که سکه بازان را مجاب به فشار خرید کند و کلوز سکه در عدد ۱۱۹۲۰ یعنی اینکه سکه کماکان در منطقه ۱۱۸۰۰ تا ۱۲۲۰۰ قرار دارد و روند دلار داخلی می تواند سمت و سوی سکه امروز سه شنبه را مشخص کند.

بازارساز امروز می تواند در محدوده ۲۶۵۰۰ تا ۲۶۹۰۰ بماند و دلار میان مدت تهران در محدوده ۲۶۸۰۰ تا ۲۷۸۰۰ و دلار امروز تهران در محدوده ۲۶۸۰۰ تا ۲۷۶۰۰ پیش بینی می گردد.

سکه هم با اونس ۱۷۹۳ در کانال ۱۱۹۰۰ استارت خواهد زد و فاند ساعت ۱۷:۰۰ امروز آمریکا برای طلا مهم خواهد بود. با رشد دلار قیمت سکه می تواند بار دیگر وارد کانال ۲۱ میلیون تومان شود.

سکه و طلا

سکه و طلا

گزارش روزانه قیمت ها نسبت به ساعت ۱۲ روز گذشته

عنوان قیمت امروز قیمت روز گذشته
اونس طلا ۱۷۹۴ دلار ۱۷۸۹ دلار
مثقال طلا ۴,۹۹۸,۰۰۰ تومان ۴,۹۱۵,۰۰۰ تومان
سکه امام ۱۱,۹۵۰,۰۰۰ تومان ۱۱,۸۵۰,۰۰۰ تومان
سکه بهار ۱۱,۴۰۰,۰۰۰ تومان ۱۱,۴۵۰,۰۰۰ تومان
نیم سکه ۶,۰۰۰,۰۰۰ تومان ۶,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ربع سکه ۳,۶۰۰,۰۰۰ تومان ۳,۶۰۰,۰۰۰ تومان
دلار ۲۷,۵۰۰ تومان ۲۷,۰۲۰ تومان
یورو ۳۲,۲۰۰ تومان ۳۲,۳۰۰ تومان

  • منبع خبر : طلا