طی هفته های اخیر قیمت دلار در مسیر صعودی قرار گرفته است و در روز های گذشته توانست از مرز ۲۸ هزار تومان نیز عبور کند. با این روند دلار، قیمت طلا و سکه نیز افزایش قابل توجهی پیدا کرده است. روزنامه کیهان در سیگنال کاهشی دلار می نویسد دلار این هفته کاهشی می گردد […]

طی هفته های اخیر قیمت دلار در مسیر صعودی قرار گرفته است و در روز های گذشته توانست از مرز ۲۸ هزار تومان نیز عبور کند. با این روند دلار، قیمت طلا و سکه نیز افزایش قابل توجهی پیدا کرده است.

روزنامه کیهان در سیگنال کاهشی دلار می نویسد دلار این هفته کاهشی می گردد و مرز صعود و اصلاح کلوز بالا یا پایین ۲۸۵۰۰ خواهد بود. صالح آبادی احتمالا فردا یکشنبه ۷ شهریور ۱۴۰۰ بعنوان رئیس کل بانک مرکزی منصوب گشته و تکلیف دلار مشخص خواهد شد.

این سیگنال در حالی بیان می گردد که طالبان با تعطیلی بانک های افغانستان تا جمعه ۱۲ شهریور ۱۴۰۰ دلار هرات را به کانال ۲۸ فرستاد تا دلار تهران به عدد ۲۸۲۴۰ برسد.

نوسان‌گیران در فاصله انتقال دولت و انتخاب وزرا، با جوسازی پیرامون اخبار مختلف، میزان خریدها را افزایش دادند. زمانی که بازارساز نرخ خود را به دلار بازار آزاد نزدیک می کند، به معنای آنست که قصد دارد از قیمت‌های بالا عرضه خود را کلید بزند و نوسان‌گیران را دچار ضرر کند. زمانی که دلار صرافی‌ های بانکی افزایش پیدا می کند، تقاضای کاذب نیز از بازار خارج می شود.

دلار

دلار

اگر درهم در کانال ۷۷۰۰ نوسان کند دلار را افزایشی نگه خواهد داشت، دلار در معاملات پشت خطی دیشب با فشار خرید مواجه شد و تا عدد ۲۸۲۴۰ پیش رفت که می تواند روند دلار امروز را تحت تاثیر قرار دهد. احتمال دارد که ابتدای امروز، دلار افزایشی گردد و پس از آن، باید دید که عرضه بازارساز در چه سطحی خواهد بود.

در صورتی که بازارساز امروز عرضه خود را افزایش دهد، دلار بار دیگر کاهشی خواهد شد. کانال ۲۸ برای بازارساز اهمیت زیادی دارد و به راحتی اجازه تثبیت آن را نخواهد داد.

در صورتی که دلار از کانال ۲۸ عبور کند، ممکن است خریداران جدیدی وارد بازار شوند و نوسانات بیشتری را به بازار تحمیل کنند و آنرا به محدوده ۲۸۵۰۰ تا ۲۸۸۰۰ برسانند.

طلا و سکه

طلا و سکه

 

گزارش روزانه قیمت ها نسبت به ساعت ۱۲ روز گذشته

عنوان قیمت امروز قیمت روز گذشته
اونس طلا ۱۷۱۷ دلار ۱۷۸۵ دلار
مثقال طلا ۵,۱۹۷,۰۰۰ تومان ۵,۰۹۰,۰۰۰ تومان
سکه امام ۱۲,۳۲۵,۰۰۰ تومان ۱۲,۰۴۵,۰۰۰ تومان
سکه بهار ۱۱,۸۵۰,۰۰۰ تومان ۱۱,۶۵۰,۰۰۰ تومان
نیم سکه ۶,۴۰۰,۰۰۰ تومان ۶,۲۵۰,۰۰۰ تومان
ربع سکه ۳,۹۵۰,۰۰۰ تومان ۳,۹۵۰,۰۰۰ تومان
دلار ۲۸,۲۸۰ تومان ۲۸,۰۳۰ تومان
یورو ۳۲,۵۰۰ تومان ۳۲,۵۰۰ تومان

  • منبع خبر : طلا