محمد مهاجری فعال سیاسی اصولگرا درباره اظهارات اخیر رئیسی در گفتگو با مردم درباره اطلاع از سفره آنان و اینکه اگر این آگاهی منجر به بهبود معیشت جامعه نشود به چه دردی می‌خورد، گفت: اطلاع داشتن آقای رئیسی به معنی هم حس بودن نیست، بالاخره وقتی شما حداقل دستمزد کارگران را می‌دانید حداقل با اضافه […]

محمد مهاجری فعال سیاسی اصولگرا درباره اظهارات اخیر رئیسی در گفتگو با مردم درباره اطلاع از سفره آنان و اینکه اگر این آگاهی منجر به بهبود معیشت جامعه نشود به چه دردی می‌خورد، گفت: اطلاع داشتن آقای رئیسی به معنی هم حس بودن نیست، بالاخره وقتی شما حداقل دستمزد کارگران را می‌دانید حداقل با اضافه کار و … را می‌دانید، قطعا سبد هزینه‌های کارگر آنقدر بالاست که به خصوص در شهر‌های بزرگ، این درآمد‌ها نمی‌تواند هزینه‌های کارگر را پوشش دهد.

به گزارش ایلنا، بخش‌هایی از گفت و گوی مهاجری را در ادامه می‌خوانید:

اطلاع آقای رئیس‌جمهور حتما چیز مثبتی است، ولی این اطلاع باید به درد مردم بخورد؛ مثلا فرض کنیم من بگویم که می‌دانم رونالدو در سال چقدر درآمد دارد خب به چه کار می‌آید این درآمد رونالدو؟ چه دردی از من دوا می‌کند؟ هیچ دردی. به نظر من همانطور که آقای رئیسی گفتند، اطلاع بسیار خوبی است، اما چون این اطلاع همراه با همدلی نیست، خیلی دردی از جامعه کارگری ما درمان نمی‌کند.

آقای رئیسی روزی که مراسم تحلیفش بود خودشان گفتند که تورم ۴۰ درصدی را تحویل می‌گیریم حالا این ۶۰ درصد غلط است و این ۳۰ درصدی هم که می‌گویند غلط است. ببینید دولت آمده سال پایه را عوض کرده و آن را از سال ۹۵ به سال ۹۹ قرار داده است.

طبیعتا وقتی شما سال پایه را عوض کنید و قیمت‌ها را بر اساس سال پایه جدید محاسبه کنید، آن وقت می‌گویید تورم کاهش یافته است. فاصله بین ۹۵ و ۹۹ هر تورمی بوده را گم می‌کنید درحالیکه در واقع به خاطر عوض کردن سال پایه به نوعی یک اغواگری در این میان وجود دارد.

ایشان اگر بخواهند افراد ناکارآمد را عوض کنند لااقل باید ۱۲ عضو کابینه را عوض می‌کردند هر وقت ایشان ۱۲ عضو کابینه را حداقل عوض کردند می‌شود امیدوار بود حرفشان درست است.

اطلاعات دروغ به آقای رئیسی می‌دهند؛ من، چون نسبت به اینکه آقای رئیسی هرگز دروغ نمی‌گویند، یقین دارم می‌گویم اطلاعات دروغ می‌دهند و آقای رئیسی هم این اطلاعات دروغ را باید با کارشناسان مختلف چک کنند و بعدا این اطلاعات را منتشر کنند. متاسفانه این اطلاعات دروغ چیزی جز بدنامی برای دولت ایشان باقی نخواهد گذاشت.

بعد از دولت ایشان، یک آوار بزرگ اقتصادی بر سر کشور وارد خواهد شد که آن آواربرداری بعد از آقای رئیسی، کار حضرت فیل خواهد بود.

فرقی نمی‌کند شما مستقیم از بانک مرکزی استقراض کنید یا اینکه از بانک‌های دیگر اسقراض کنید. وقتی که از بانک‌ها استقراض می‌کنید، بانک‌ها از کجا می‌آورند؟ مگر چاه پول دارند؟ آن‌ها هم می‌روند بانک مرکزی. بانک مرکزی پول بدون پشتوانه چاپ و منتشر می‌کند، بنابراین در نتیجه‌ی تورم، هیچ تغییری ایجاد نمی‌شود و با این افزایش نقدینگی که در جامعه به وجود می‌آید، تفاوتی نمی‌کند شما از بانک‌ها بگیرید یا از بانک مرکزی بنابراین فقط اسم آن را عوض کردند که از زشتی آن بکاهند در حالیکه هیچ یک از اثرات منفی آن کاری که دولت درقرض گرفتن از بانک‌ها می‌کند را کم نمی‌کند.

دولت سیزدهم از زمان هوخشتره تا امروز ضعیف‌ترین دولت تاریخ ایران است.

آقای رئیسی قرار بود ۴ میلیون مسکن بسازد، سالانه یک میلیون اشتغال ایجاد کند، تورم را تک رقمی کند و در واقع هیچکدام از این وعده‌های کلان رئیس جمهور به نتیجه نرسیده، چون ده‌ها وعده کوچک و بزرگ دیگر هم داده اند.

پیش بینی من این است که آقای رئیسی ان‌شاالله رئیس دولت چهاردهم هم خواهد بود و متاسفانه وضعیت فعلی همچنان ادامه خواهد داشت و به قول شاعر این قافله تا به حشر لنگ است.

  • منبع خبر : فرارو