درباره سید محمود علوی، وزیر سابق اطلاعات که برای نامزدی مجلس تایید نشد 🔹سیدمحمود علوی به‌جز سوابق فعالیت‌هایش،‌ هشت سال وزیر اطلاعات بوده است و از او به‌عنوان یک چهره اطلاعاتی–‌امنیتی یاد می‌شود،عدم احراز صلاحیتش اما و اگرهای زیادی را به همراه آورده است؛ به‌طوری‌که بیش از سایر داوطلبان عدم احراز شده در انتخابات پیش‌رو […]


درباره سید محمود علوی، وزیر سابق اطلاعات که برای نامزدی مجلس تایید نشد

🔹سیدمحمود علوی به‌جز سوابق فعالیت‌هایش،‌ هشت سال وزیر اطلاعات بوده است و از او به‌عنوان یک چهره اطلاعاتی–‌امنیتی یاد می‌شود،عدم احراز صلاحیتش اما و اگرهای زیادی را به همراه آورده است؛ به‌طوری‌که بیش از سایر داوطلبان عدم احراز شده در انتخابات پیش‌رو مورد توجه قرار گرفته است.

🔹درست زمانی که صلاحیت علوی برای انتخابات مجلس رد می‌شود، مصاحبه‌ او با خبرگزاری ایرنا(وابسته به دولت)که چند روز گذشته انجام شده است، منتشر می‌شود؛ آن‌هم مصاحبه‌ای با رویکرد انتخاباتی که از قضا او با صراحت هرگونه قهر با صندوق رأی را نقد می‌کند.

🔹سیدمحمود علوی در حالی نماینده مجلس خبرگان رهبری است که صلاحیت او برای شرکت در انتخابات مجلس دوره دوازدهم تایید نشده است. البته هنوز مشخص نیست که صلاحیت او برای انتخابات مجلس خبرگان چه خواهد شد. صلاحیت علوی پیش از این برای شرکت در انتخابات مجلس سه بار احراز نشده اما سکان مهم‌ترین وزارت‌خانه امنیتی کشور را به مدت۸ سال در دست داشته است.

محسن صالحی‌خواه

  • منبع خبر : هم میهن