خبرگزاری دولتی ایسنا نوشت: در ادامه ناآرامی ها و اغتشاشات در استان کردستان که در هفته اخیر شدت بیشتری به خود گرفته است، به دنبال افزایش خشونت‌ها در این شهر امروز چهارشنبه (۲۰ مهرماه) بازاریان و صاحبان کسب و کار در سنندج، سقز و بانه برای دومین بار در این هفته ناچار به تعطیلی مغازه‌های […]

خبرگزاری دولتی ایسنا نوشت: در ادامه ناآرامی ها و اغتشاشات در استان کردستان که در هفته اخیر شدت بیشتری به خود گرفته است، به دنبال افزایش خشونت‌ها در این شهر امروز چهارشنبه (۲۰ مهرماه) بازاریان و صاحبان کسب و کار در سنندج، سقز و بانه برای دومین بار در این هفته ناچار به تعطیلی مغازه‌های خود شدند.

تجمع های ۵۰ الی ۶۰ نفره در برخی محله ها و خیابان های سنندج، روشن کردن آتش، تخریب برخی اموال عمومی و خدماتی شهرداری، کندن چراغ های برق، بستن برخی خیابان ها و سردادن شعارهای هنجار شکنانه از جمله اقدامات اغتشاشگران در سنندج بوده که با برخورد جدی نیروهای نظامی و انتظامی در استان روبرو شده است.

احمد وحیدی وزیرکشور در سفر روز سه شنبه(۱۹ مهرماه) خود به استان کردستان، اغتشاشات اخیر استان را حمایت شده و هدایت شده به دست گروهک‌های ضد انقلاب کومله، دموکرات و پژاک اعلام کرد و گفت: این اغتشاشات اگرچه ناچیز بوده اما موجبات ناامنی مردم را فراهم کرده و این در حالی است که مردم کردستان ناامنی را تاب نمی آورند و هوشیارنه با حضور خود در میدان دشمن را به عقب می رانند.

وی با حضور در بین علمای اهل سنت و تشیع استان کردستان اعلام کرد که دشمن نمی تواند محبت اهل بیت را که ریشه در دل مردم دارد از وجود ما خارج کند و امروز ایران اسلامی مقتدرتر از همیشه در برابر خیال خام و هجمه‌های باطل دشمنان ایستاده است.

در روزهای اخیر اغتشاشات و تجمعات اعتراضی در سنندج شدت گرفت به طوری که دو کشته و چندین زخمی بین مردم و نیروهای انتظامی به جا گذاشته شد.

تصویری که در فضای مجازی منتشر شد نشان می داد که یک شهروند سنندجی سوار بر خودرو پراید خود در خیابان پاسداران و در حال عبور از بین معترضان بوده که با ضرب گلوله کشته شده است.

سردار آزادی فرمانده نیروی انتظامی استان کردستان، عاملان این قتل را عوامل ضد انقلاب و ادامه پرونده کشته سازی به دست دشمنان و گروهک های ضد انقلاب اعلام کرد.

همچنین پیکر شهید بامدی نیز که در درگیری های روز شنبه به شهادت رسید، روز یکشنبه صبح در خیابان فردوسی سنندج تشییع شد.

  • منبع خبر : فرارو