دلار طی هفته های اخیر در یک روند صعودی قرار گرفته و به بالا ترین قیمت چند ماهه خود رسیده است. همراه با افزایش قیمت دلار و بهبود روند اونس، سکه و طلا نیز افزایش چشمگیری پیدا کردند. دلار بواسطه ابهام و عدم شناخت نسبت به سیاست های اقتصادی و سیاسی دچار التهاب شده که […]

دلار طی هفته های اخیر در یک روند صعودی قرار گرفته و به بالا ترین قیمت چند ماهه خود رسیده است. همراه با افزایش قیمت دلار و بهبود روند اونس، سکه و طلا نیز افزایش چشمگیری پیدا کردند.

دلار بواسطه ابهام و عدم شناخت نسبت به سیاست های اقتصادی و سیاسی دچار التهاب شده که با انتشار لیست وزرای پیشنهادی و صحبت‌ های مقامات جدید درباره برجام، ابهام‌های معامله‌ گران پایین خواهد آمد و دلار از فاز هیجانی خارج خواهد شد.

سکه نیز راه کاهشی را در پیش خواهد گرفت. با این حال، معامله‌ گران نگرانی‌ های ساختاری دارند که اگر پاسخ دریافت نکنند، زمینه‌ ساز ورود تقاضای احتیاطی بیشتر به بازار خواهند شد.

دلار

دلار

موضوع کسری بودجه و بالا رفتن انتظارات تورمی از جمله نگرانی‌هایی هست که به صورت طبیعی از نگاه معامله‌ گران منجر به افزایش دلار خواهد شد. در مقابل، کاهشی ها روی عرضه بازارساز حساب باز کرده‌اند.

دلار با کلوز در عدد ۲۶۵۸۰ و با ۱۱۰ تومان افزایش دیگر به قیمت آبان ۹۹ بازگشت که‌ عواملی همچون خلا سیاست گذاری در دوران انتقال دولت، رشد شدید متغیرهای پولی و کاهش امید ها نسبت به لغو تحریمها باعث گردیدند تا دلار بالاخره رنگ ۲۶۵۰۰ را به خود ببیند.

از طرف دیگر با بهبود روند اونس طلا و وارد شدن آن به کانال ۱۷۵۰ دلار، سکه نیز به کانال ۱۱۶۰۰ رسید تا طلای ۱۸ عیار به ۱۱۰۹ برسد.

سکه

سکه

گزارش روزانه قیمت ها نسبت به ساعت ۱۲ روز گذشته

عنوان قیمت امروز قیمت روز گذشته
اونس طلا ۱۷۵۷ دلار ۱۷۳۴ دلار
مثقال طلا ۴,۸۱۹,۰۰۰ تومان ۴,۷۶۴,۰۰۰ تومان
سکه امام ۱۱,۶۱۵,۰۰۰ تومان ۱۱,۵۴۰,۰۰۰ تومان
سکه بهار ۱۰,۹۵۰,۰۰۰ تومان ۱۰,۸۵۰,۰۰۰ تومان
نیم سکه ۵,۹۰۰,۰۰۰ تومان ۵,۹۰۰,۰۰۰ تومان
ربع سکه ۳,۷۵۰,۰۰۰ تومان ۳,۷۰۰,۰۰۰ تومان
دلار ۲۶,۵۸۰ تومان ۲۶,۴۴۰ تومان
یورو ۳۱,۰۰۰ تومان ۳۰,۲۵۰ تومان

  • منبع خبر : طلا