داوود بحرینی: شهرآورد دو تیم پر طرفدار پایتخت نشین در تمامی ادوارها میان هواداران شان با کری خوانی های زیادی قبل از بازی همراه بوده است که گاهی اوقات اخلاق انسانی و حرمت ها زیر پا له می شود. محمد حسین زاهدی فرد یکی از داوران خوش نام و شایسته لیگ برتری هست که با […]

داوود بحرینی: شهرآورد دو تیم پر طرفدار پایتخت نشین در تمامی ادوارها میان هواداران شان با کری خوانی های زیادی قبل از بازی همراه بوده است که گاهی اوقات اخلاق انسانی و حرمت ها زیر پا له می شود.

محمد حسین زاهدی فرد یکی از داوران خوش نام و شایسته لیگ برتری هست که با نگاهی به قضاوت هایش در سال های گذشته میتوان به این موضوع پی برد.

اما قضاوت در تمامی امور یکی از کنش های سخت و بسیار دشوار برای آدمی به شما می رود؛ بهترین داوران جهان نیز بدون شک سوت های اشتباهی را در کارنامه ورزشی شان داشته اند و محمد حسین زاهدی فرد نیز از این قضیه مستثنی نیست.

امروز ظهر بعد از اعلام داور داربی، هواداران آبی ها در اقدامی که دور از انتظار نیز نبود فضای رسانه ای را مملو از مخالفت ها و به کار بردن الفاظی بر علیه زاهدی فرد جوان روا نمودند که بسیار تامل بر انگیز بود.

از نظر نگارنده تلخی موضوع بیشتر از این بابت است ، با وجودی که زاهدی فرد یکی از سرمایه های عظیم و ارزشمند استان بوشهر هست اما امروز شاهد عدم حمایت هم استانی هایش بود و در استوری های بسیاری از مردم خطه اش مورد انتقاد و قضاوت های تند و شدیدی قرار گرفت؛لذا باید سعی کرد از تعصبات و احساسات امتناع کرد و فضا را برای نخبگان مهیا نمود.

اگر چه برخی سوت های محمدحسین زاهدی فرد برای آبی ها بسیار حساس بوده است اما دلیلی نمی شود که زاهدی فرداز روی عمد اینکار را کرده باشد؛ زیرا هر انسانی تمایل به ترقی و پیشرفت دارد و منتقدان باید سوت های این داور بوشهری را به دلیل خستگی و حساسیت بالای میدان رقابت و امر خطیر قضاوت بپندارند.

فدراسیون فوتبال حساسیت شدید بازی سرخآبی ها را میداند بنابراین نباید با اقدامات غیر منطقی احساسات تماشاگران و حیثیت محمد حسین زاهدی فرد را خدشه دار نماید.

  • منبع خبر : نصیر بوشهر