این ساختمان های باشکوه و مجلل عموما سال ها یا قرن ها پیش ساخته شده اند اما همچنان زیبایی خود را حفظ کرده اند و به عنوان با شکوه ترین بنا های هر کشور به شمار می روند. ما در ادامه قصد داریم برخی از باشکوه ترین و زیبا ترین کاخ های جهان را به […]

این ساختمان های باشکوه و مجلل عموما سال ها یا قرن ها پیش ساخته شده اند اما همچنان زیبایی خود را حفظ کرده اند و به عنوان با شکوه ترین بنا های هر کشور به شمار می روند.

ما در ادامه قصد داریم برخی از باشکوه ترین و زیبا ترین کاخ های جهان را به شما نشان دهیم که همانطور که گفته شد برخی از آنها امروزه برای بازدید قرار داشته و برخی نیز مانند اولین مورد موجود در لیست همچنان خانه خانواده سلطنتی است.

۱٫ کاخ باکینگهام: این کاخ در شهر لندن و کشور انگلستان قرار دارد محلل زندگی ملکه بریتانیا (هم اکنون الیزابت دوم) و مقر اداری پادشاهی است.

این کاخ ابتدا به شکل خانه ای در سال ۱۷۰۳ برای دوک باکینگهام ساخته شده و بعد ها در اواخر دهه ۱۸۲۰ تبدیل به کاخ و مکانی برای زندگی خانواده سلطنتی بریتانیا تبدیل شد.

۲٫ کاخ شون‌برون: این کاخ فوق العاده بزرگ و زیبا در شهر وین کشور اتریش قرار دارد. این کاخ دارای ۱۴۴۴ اتاق است که آن را تبدیل به یکی از بزرگ ترین کاخ ها در جهان می کند.

امپراتور لئوپولد اول در قرن ۱۷ این کاخ را تبدیل به مکان زندگی خاندان سلطنتی در کشور اتریش کرد و تا پیش از آن به عنوان اقامت گاه تابستانی مورد استفاده قرار می گرفت.

۳٫ کاخ ورسای: در کنار کاخ باکینگهام، یکی از معروف ترین کاخ های جهان، کاخ ورسای است که در نزدیکی شهر پاریس واقع شده و به عنوان اقامتگاه ماری آنتوانت شناخته می شود.

 

این کاخ که به سختی می توان کاخی بزرگ تر و مجلل تر از آن تصور کرد به زیبایی و تجمل بسیار زیاد خود شهرت داشته و در اوایل قرن ۱۷ بنا شد. این کاخ تا انقلاب ۱۷۸۹ فرانسه محل زندگی خاندان سلطنتی این کشور بود.

۴٫ کاخ دلمه‌باغچه (دولما باغچه): این کاخ که در شهر استانبول کشور ترکیه بنا شده است دارای ۲۸۵ اتاق، ۴۶ سالن و ۶۸ سرویس بهداشتی بوده و به جرات می توان آن را یکی از مجلل ترین کاخ های جهان دانست.

این ملک از سال ۱۸۵۶ تا ۱۸۸۷ و ۱۹۰۹ تا ۱۹۲۲ به عنوان مقر امپراتوری عثمانی خدمت می کرد و تنها ۱۴ تن طلا برای طلا کاری سقف های آن استفاده شده است.

  • منبع خبر : طلا