در فیلم‌های منتشر شده از اوین یکی از دردناک‌ترین تصاویر مربوط به ضرب‌وشتم مردی میان‌سال با دستان بسته توسط دو سرباز وظیفه است. سربازانی که مشخص نیست در کدام محیط تربیت شدند و رشد کردند. آن‌ها که با این قساوت قلب یک فرد دست بسته را مورد آزار و اذیت قرار می‌دهند بی‌شک باید تست‌هایی […]

در فیلم‌های منتشر شده از اوین یکی از دردناک‌ترین تصاویر مربوط به ضرب‌وشتم مردی میان‌سال با دستان بسته توسط دو سرباز وظیفه است.

سربازانی که مشخص نیست در کدام محیط تربیت شدند و رشد کردند. آن‌ها که با این قساوت قلب یک فرد دست بسته را مورد آزار و اذیت قرار می‌دهند بی‌شک باید تست‌هایی درباره سلامت روحی آن‌ها گرفته شود.

زیرا اگر از کادرهای این نهادها که حقوق‌بگیر هستند و بیشتر با شرایط عقیدتی به استخدام در می‌آیند صحنه‌های تاسف‌بار دیده شود برای خودشان توجیه و بهانه‌ای دارند ولی چرا از این طیف که نه حقوق‌بگیر است و نه جایگاهی دارند باید این تصاویر منتشر شود؟!

ستاد کل نیروهای مسلح در کنار تست سلامت جسمی سربازان باید تست سلام روح و روان نیز گرفته شود تا افرادی که در زندگی‌های قبل از خدمت مشکلات مختلف سبب بروز عقده‌ها و درگیری‌های روحی و روانی آن‌ها شده در مراکزی که مهم و حساس است بکارگیری نشوند.

این فیلم‌های منتشر شده از اوین در کنار فیلمی که چندی پیش از اسلحه‌کشی یک سرباز در وسط خیابان علیه مردم منتشر شد بر لزوم انجام تست‌های روحی از سربازها تاکید دارد هرچند که این تست‌ها در کنار سوالات عقیدتی و سیاسی برای استخدام‌های مختلف در کل کشور نیز الزامی‌است.

 

  • منبع خبر : قانون