على شکورى راد سخنگوى جبهه اصلاحات ایران در یک گفتگوى کوتاه با ایلنا عدم پذیرش اصلاح از سوى حاکمیت را علت بن بست سیاسى موجود در کشور دانست و تأکید کرد که برای خروج از این بن بست سیاسی نیازمند وفاق ملی هستیم. متن کامل این گفتگو به شرح زیر است: سخنگوی جبهه اصلاحات در […]

على شکورى راد سخنگوى جبهه اصلاحات ایران در یک گفتگوى کوتاه با ایلنا عدم پذیرش اصلاح از سوى حاکمیت را علت بن بست سیاسى موجود در کشور دانست و تأکید کرد که برای خروج از این بن بست سیاسی نیازمند وفاق ملی هستیم.
متن کامل این گفتگو به شرح زیر است:
سخنگوی جبهه اصلاحات در پاسخ به این سوال که با توجه به مطرح شدن احتمال تشکیل جبهه میانه‌روها با حضور برخی شخصیت‌های نظام از جمله آقایان ناطق نوری، روحانی، خاتمی، لاریجانی، و سیدحسن خمینی، چقدر ضرورت دارد بزرگان نظام برای برون رفت از شرایط موجود دور هم جمع شوند گفت: نظر ما همیشه این بوده که برای هر کار بزرگی در کشور از جمله خروج از بن‌بست سیاسی موجود، نیاز به وفاق ملی است و برای رسیدن به وفاق ملی نیاز به فضای گفتگو .
وی افزود: بنابراین اینکه بزرگان دور هم جمع شوند و گفتگو و چاره‌جویی کنند خوب است، اما اینکه بزرگان در یک سمت جمع شوند و گوش شنوایی در سمت حاکمیت وجود نداشته باشد، کار را به جایی نمی‌رساند و به نظر من مهمترین مساله ما این است که حرف‌ها و دلسوزی‌های بزرگان ،احزاب، کارشناسان و صاحب‌نظران در رأس حاکمیت مورد توجه قرار نمی‌گیرد و به همین دلیل دوقطبی شکل گرفته در کشور، در حال تشدید است.
شکوری راد در پاسخ به این سوال که همزمان با اعتراضات اخیر، برخی از شخصیت‌های سیاسی و چهره‌های اصلاح طلب با سران حاکمیت گفتگوهایی داشتند که در ادامه این روند متوقف شد. فکر می‌کنید احتمال تشکیل این گروه میانه چقدر می‌تواند در تداوم گفتگوها مؤثر باشد و درباره چرایی آن گفت: هیچ تاثیری ندارد. به دلیل اینکه گفتگوهایی که آغاز شد عملا از طرف حاکمیت متوقف شد و ادامه پیدا نکرد. وقتی حتی رؤسای سه قوه برای این دیدارها با مشکل مواجه می‌شوند، طبیعتا سخن گفتن نه امکان‌پذیر است و نه مؤثر.
شکوری‌راد در پاسخ به این سوال که فکر می‌کنید در صورت تشکیل، این گروه برای انتخابات برنامه مشخصی داشته باشد گفت: در شرایط موجود صحبت از انتخابات حالت تهوع ایجاد می‌کند. وی افزود: با وضعیتی که در‌حال‌حاضر در کشور وجود دارد، انتخابات موضوعیتی برای گفتگو ندارد.
سخنگوی جبهه اصلاحات در پاسخ به این سوال که اگر این گروه شکل بگیرد و در زمان انتخابات برنامه‌های خودشان را ارائه دهند، احتمال دارد از سمت اصلاح طلبان اقبال صورت بگیرد گفت: تا وقتی پذیرش اصلاح در حاکمیت وجود ندارد، خیر. زیرا اصلا انگیزه‌ای برای گفتگو در ارتباط با انتخابات وجود ندارد تا اگر چنین جمعی که من از آن خبر ندارم بخواهد شکل بگیرد، بتواند تاثیر بگذارد.

  • منبع خبر : کانال جبهه اصلاحات ایران