نیاکان و پدران ما از قرن ها و هزاران سال پیش معابد، اهدام و چیز های بسیار زیادی را خلق کردند که تا به امروز برای ما باقی مانده است. در این میان بسیاری از چیز ها درباره گذشته هنوز در پشت پرده اسرار قرار داشته و دلیل آن را کسی نمی داند. ما در […]

نیاکان و پدران ما از قرن ها و هزاران سال پیش معابد، اهدام و چیز های بسیار زیادی را خلق کردند که تا به امروز برای ما باقی مانده است. در این میان بسیاری از چیز ها درباره گذشته هنوز در پشت پرده اسرار قرار داشته و دلیل آن را کسی نمی داند.

ما در اینجا قصد داریم سه معمای تاریخی را برای شما بازگو کنیم. نظر شما چیست؟ آیا فضایی ها در آن نقش داشته اند و یا عدم دانایی ما به دلیل علم کم انسان امروز است؟ و یا شاید این معما ها تنها بر اثر اتفاق به وجود آمده اند؟

۱٫ چه اتفاقی برای مردم آنگکور وات افتاد؟

در سال ۱۸۶۰ هنری موهوت در میان جنگل کامبوج معدی را کشف کرد که میان درختان پنهان شده بود. در این معبد تنها تعدادی کشیش و کشاورز بودایی زندگی می کردند که هیچکدام چیزی درباره تاریخ آن نمی دانستند.

این معبد زمانی تنها بخش کوچکی از یک شهر عظیم بوده است که افراد بسیار زیادی در آن زندگی می کردند اما تا سال ۱۴۵۰ تبدیل به شهر ارواح شده و هیچ کدام از مردم این شهر که آنگکور وات نام داشتند در آن حضور نداشتند.

هنوز که هنوز است هیچ کسی به درستی از اتفاقی که برای مردم این شهر افتاد خبر ندارد و داستان مربوط به این ششهر در حاله ای از ابهام قرار دارد.

۲٫ معنای سنگ های Pictish چیست؟

در سرتاسر اسکاتلند صد ها سنگ با حکاکی های عجیب و معما گونه وجود دارند که قدمت آنها به سال های ۵۰۰ تا ۹۰۰ میلادی باز می گردد.

تا به امروز هیچ کسی به درستی معنای این نماد های حکاکی شده بر روی این سنگ ها را نمی داند. مردم Pictish پیش از اسکاتلندی ها در این سرزمین ساکن بودند و هیچ زبان نوشتاری مشخصی نداشته اند.

۳٫ چرا در هرم Giza یک خلاء بزرگ وجود دارد؟

هرم بزرگ جیزه با دقت بسیار زیادی توسط دانشمندان و دستگاه های پیشرفته مورد بررسی قرار گرفت و این موضوع باعث شد تا دانشمندان به موضوعی بسیار عجیب درباره این هرم پی ببرند.

دانشمندان یک کانال به طول ۳۰ متر را در این هرم کشف کردند که به اتاق دفن فرعون خوفو منتهی می شود. برای هیچ کسی هنوز مشخص نیست که دلیل این کانال برای چه چیزی مورد استفاده قرار می گرفته است.

  • منبع خبر : طلا