درود.متاسفانه بولوار اصلی شهر خورموج که طولانی هم هست بطور کامل چمن کاری شده‌.و چند روز پیش یازده نفر شلنگ بدست در حال آبیاری در طول بولوار بودند. همون موقع با روابط عمومی شهرداری تماس گرفتم و معلوم شد از آب شرب استفاده میکنند.و اتفاقا خودشون هم شاکی این طرح بودند.ظاهرا این طرح با اصرار […]

درود.متاسفانه بولوار اصلی شهر خورموج که طولانی هم هست بطور کامل چمن کاری شده‌.و چند روز پیش یازده نفر شلنگ بدست در حال آبیاری در طول بولوار بودند.
همون موقع با روابط عمومی شهرداری تماس گرفتم و معلوم شد از آب شرب استفاده میکنند.و اتفاقا خودشون هم شاکی این طرح بودند.ظاهرا این طرح با اصرار شورا در حال انجام است. با شورای شهر خورموج تماس گرفتم گفتند که دوسه نفر در شورا بشدت حامی این طرح هستند و در مقابل اعتراضات و نقدهای فراوان گفتند که ما کمبود اب نداریم.
از انجایی که کشت چمن بشدت اب بر هست و ارزش زیست میحیطی کمی هم دارد و اتفاقا به هزینه ونیروی نگهداری زیادی احتیاج دارد،به یقین میتوان گفت طرحی غیر کارشناسی و اسیب زا هست.در منطقه ای که گفته میشود تا ده سال اینده منابع ابی زیر زمینی ان خشک میشود اجرای چنین طرح هایی با چه توجیهی صورت میگیرد؟؟؟
از نهادهای نظارتی،سازمان محیط زیست و فعالان زیست محیطی انتظار میرود که به این طرح ورود کنند.و جلوی فراگیر شدن چنین طرح های مخربی را بگیرند.
ضمنا از شورای محترم شهر خورموج که معتقدند کمبود اب وجود ندارد،خواهشمندیم ادرس و اطلاعات منابع ابی که انها از ان اطلاع دارند را به سایر شهرها هم بدهند تا بقیه هم از مشکل بی آبی رهایی یابند

  • منبع خبر : نصیر بوشهر