طی روز های گذشته قیمت دلار افزایش قابل توجهی داشته و در کنار آن سکه نیز رشد زیادی را تجربه کرده است. این در حالی است که قیمت اونس طلا نزولی عمل کرده است. افزایش تقاضای حواله‌ای پس از پایان تعطیلات کرونایی و افزایش دلار در شهرهای مرزی را می توان از جمله عوامل […]

 

طی روز های گذشته قیمت دلار افزایش قابل توجهی داشته و در کنار آن سکه نیز رشد زیادی را تجربه کرده است. این در حالی است که قیمت اونس طلا نزولی عمل کرده است.

افزایش تقاضای حواله‌ای پس از پایان تعطیلات کرونایی و افزایش دلار در شهرهای مرزی را می توان از جمله عوامل ورود دلار به کانال ۲۵ هزار تومان دانست.

دلار در هرات به بالای ۲۵ رفته و در سلیمانیه نیز تمایل زیادی برای فروش وجود نداشت. افزایش دلار در شهرهای مرزی موجب می شود که دلار از بازار ارزان‌ تر داخلی به آن سوی مرزها منتقل شود.

کماکان کاهشی ها می گویند دولت روحانی در آخرین روزهای کاری خود سطح عرضه خود را به شکل قابل توجهی بالا خواهد برد در حالی که مراسم تحلیف رئیسی پنجشنبه ١۴ مرداد ۱۴۰۰ در مجلس برگزار می شود.

رئیسی طی پیامی به عراقچی اطمینان خاطر داده که وی کماکان مسئول پیگیری مذاکرات خواهد بود و این پیام یعنی اینکه تاکنون عملکرد عراقچی در مذاکرات در چارچوب سیاست های نظام بوده است.

دلار

دلار

با این حال دلایل سیاسی نوسانات قیمتی دلار یعنی بازار حدس می زد که بین ایران و آمریکا به زودی توافق هسته‌ای صورت بگیرد ولی توقف مذاکرات موجب شد چنین انتظاری تغییر کند. در شرایط فعلی بازار اطمینان زیادی دارد که حداقل تا پایان دولت روحانی اتفاق سیاسی خاصی رخ نخواهد داد.

از آغاز دولت رئیسی نیز باید مدتی بگذرد که شرایط دوباره مذاکرات فراهم شود. با این تحلیل معامله‌ گران حداقل به قصد کوتاه‌ مدت در موقعیت خرید قرار می گیرند و تا زمانی که شرایط سیاسی تغییر نکرده، ارز خود را به فروش نمی رسانند. اگر بازارساز نتواند قیمت دلار را پشت مقاومت ۲۵۲۰۰ نگه دارد، احتمال ورود بیشتر تقاضا نیز در بازار وجود دارد.

محدوده ۱۰۸۰۰ تومان به عنوان مقاومت اول سکه بود و مقاومت دوم نیز ۱۱۲۰۰ تومان خواهد بود و اگر سکه به زیر محدوده ۱۰۸۰۰ بازنگردد، قدرت‌ نمایی خریداران سکه زیاد خواهد شد.

در صورتی که دلار در بالای مرز ۲۵ بماند، سکه بازان خرید های خود را بیشتر خواهند کرد. البته باید توجه داشت که سکه بازان به روند اونس جهانی از امروز تا پنجشنبه توجه خواهند کرد و محدوده اونس را ۱۷۳۰ تا ۱۸۳۰ در نظر خواهند گرفت.

 

سکه

سکه

گزارش روزانه قیمت ها نسبت به ساعت ۱۲ روز گذشته

عنوان قیمت امروز قیمت روز گذشته
اونس طلا ۱۷۹۴ دلار ۱۸۱۱ دلار
مثقال طلا ۴,۶۷۲,۰۰۰ تومان ۴,۶۲۵,۰۰۰ تومان
سکه امام ۱۱,۰۳۰,۰۰۰ تومان ۱۰,۸۲۵,۰۰۰ تومان
سکه بهار ۱۰,۶۵۰,۰۰۰ تومان ۱۰,۵۵۰,۰۰۰ تومان
نیم سکه ۵,۸۵۰,۰۰۰ تومان ۵,۵۵۰,۰۰۰ تومان
ربع سکه ۳,۶۵۰,۰۰۰ تومان ۳,۵۵۰,۰۰۰ تومان
دلار ۲۵,۱۵۰ تومان ۲۴,۸۶۰ تومان
یورو ۲۹,۴۰۰ تومان ۲۸,۹۰۰ تومان

  • منبع خبر : طلا