▪️در مراسم روز ملی استاندارد مهدی اسلام‌پناه، رئیس سازمان استاندارد، در جمع خبرنگاران با اشاره به عدم رضایت مردم از خودرو‌سازی کشور و انتقادها در این حوزه گفت: مطابق بررسی‌های صورت‌گرفته توسط این سازمان کیفیت خودرو‌سازی و دخانیات کشور کمتر از حد متوسط است و مردم نیز از این موضوع شکایت دارند. ▫️وی ادامه داد: […]

▪️در مراسم روز ملی استاندارد مهدی اسلام‌پناه، رئیس سازمان استاندارد، در جمع خبرنگاران با اشاره به عدم رضایت مردم از خودرو‌سازی کشور و انتقادها در این حوزه گفت: مطابق بررسی‌های صورت‌گرفته توسط این سازمان کیفیت خودرو‌سازی و دخانیات کشور کمتر از حد متوسط است و مردم نیز از این موضوع شکایت دارند.

▫️وی ادامه داد: سازمان استاندارد به دلیل کیفیت پایین جلوی تولید پنج خودرو را گرفت که این امر یکی از دستاوردهای دولت سیزدهم است، دانشگاه امیرکبیر نیز طی یک پژوهشی اعلام کرده که خودروهایی که اکنون تولید می‌شود کیفیت آنها کمتر از ۵۰ درصد است.

▪️او افزود: ما به دنبال ارتقای کیفیت صنعت خودرو کشور هستیم و بر همین اساس استاندارد‌سازی ۱۰۰۰ قطعه را آغاز کردیم و امیدواریم تا پایان سال دستورالعمل آن آماده شود. اسلام‌پناه خاطرنشان کرد: شوینده‌ها، مواد غذایی و مبلمان و لوازم خانگی بیشترین رضایت‌مندی را در بین صنایع داشتند.

  • منبع خبر : تجارت نیوز