محمد کعب عمیر نماینده مردم شوش و کرخه در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح ساماندهی و تصویب آن، یک مطالبه‌ی به حق همه‌ی کارکنان کشور است. او می‌گوید: تمامی ایرادات و ابهامات شورای نگهبان به طرح ساماندهی کارکنان در جلساتی با حضور عضو شورای نگهبان، نماینده سازمان اداری و استخدامی و مرکز پژوهش‌های مجلس برطرف […]

محمد کعب عمیر نماینده مردم شوش و کرخه در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح ساماندهی و تصویب آن، یک مطالبه‌ی به حق همه‌ی کارکنان کشور است.

او می‌گوید: تمامی ایرادات و ابهامات شورای نگهبان به طرح ساماندهی کارکنان در جلساتی با حضور عضو شورای نگهبان، نماینده سازمان اداری و استخدامی و مرکز پژوهش‌های مجلس برطرف شد.
کعب‌عمیر گفت: برای اینکه این طرح هرچه سریعتر در دستور کار مجلس قرار بگیرد طی روز‌های گذشته پیگیری‌هایی از سوی قالیباف ریاست مجلس شورای اسلامی و هیئت رئیسه مجلس صورت گرفت.
نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی می‌گوید: پس از موافقت رئیس مجلس شورای اسلامی، او از هیئت رئیسه مجلس خواست که طرح ساماندهی کارکنان این هفته در دستور کار مجلس قرار بگیرد.
او با اشاره به تعلل طرح ساماندهی کارکنان در مطرح شدن در صحن علنی مجلس ادامه داد: اگر این هفته طرح ساماندهی در صحن علنی مطرح نشد و هیات رئیسه مجلس نسبت به این طرح باتوجه به موافقت رئیس مجلس شورای اسلامی نسبت به آمدن این طرح به صحن مجلس کوتاهی کنند، شخصا به عنوان عضو کمیسیون اجتماعی مجلس و فردی با جامعه‌ی کارگری کار و زندگی کرده‌ام، در صحن علنی تذکر شفاهی خواهم داد.
نماینده مردم شوش در مجلس گفت: امروز دولت به شرکت‌ها پول می‌دهد که حقوق کارکنان را پرداخت کنند، حالا با تصویب طرح ساماندهی، همان پول مستقیم به کارکنان پرداخت می‌شود، این کجا بار مالی دارد. با اجرای این طرح کارکنان و کارگران به امنیت شغلی می‌رسند و اصلاً افزایش حقوقی در اجرای طرح ساماندهی کارکنان در کار نخواهد بود.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: برخی اسناد نشان می‌دهد که شرکت‌هایی وجود دارد که مثلا ۵۰ میلیارد تومان پول از دولت دریافت کرده تا حقوق کارکنان یک سازمان یا وزارتخانه‌ای را پرداخت کنند، اما بر اساس برخی اسناد مشاهده می‌کنیم که فقط ۴۰ میلیارد تومان برای حقوق کارکنان پرداخت شده است.
کعب عمیر گفت: انتظار داریم دولت در اجرای طرح ساماندهی و حذف پیمانکاران و شرکت‌های واسطه همکاری لازم را داشته باشد.

  • منبع خبر : نفت آنلاین