احسان ارکانی، عضو کمیسیون اصل ۹۰ به بخشنامه وزارت کشور درخصوص ایجاد محدودیت و انسداد برای حضور نمایندگان مجلس در پیگیری پروژه‌ها و مشکلات حوزه‌های انتخابیه به بهانه نزدیک شدن به زمان انتخابات مجلس اعتراض کرد. به گزارش خانه ملت، وی افزود: اگر حضور در میدان نمایندگان برای حل مشکلات مردم خلاف قانون است از […]

احسان ارکانی، عضو کمیسیون اصل ۹۰ به بخشنامه وزارت کشور درخصوص ایجاد محدودیت و انسداد برای حضور نمایندگان مجلس در پیگیری پروژه‌ها و مشکلات حوزه‌های انتخابیه به بهانه نزدیک شدن به زمان انتخابات مجلس اعتراض کرد.

به گزارش خانه ملت، وی افزود: اگر حضور در میدان نمایندگان برای حل مشکلات مردم خلاف قانون است از سال آینده وزرا و مدیران دولتی در خانه‌هایشان بنشینند و کاری به کار امور مردم نداشته باشند، زیرا سال آخر دولت فعلی است. آیا عقل سلیم این استدلال دولت که باعث محدود کردن نمایندگان مجلس شده است را می‌پذیرد؟

ارکانی گفت: اگر اینطور است ما از امسال هیچ‌کاری به کار مردم نداریم و مردم سراغ استاندار و فرماندار بروند تا در واقعیت مشاهده شود که آیا کسی به جز نماینده به داد مردم حوزه انتخابیه می‌رسد؟

این نماینده تصریح کرد: این رفتار معاون سیاسی وزارت کشور که هدفش کمرنگ کردن نقش نمایندگان مجلس در پیگیری مشکلات حوزه انتخابیه است باعث شده تا بوی مهندسی انتخابات مجلس از سوی دولت به مشام برسد.

ارکانی افرود: به نظر می‌رسد جریانی به دنبال انتقام‌گیری از فرمایشات رهبر معظم انقلاب در تأکید بر «انقلابی و پرتحرک بودن» مجلس یازدهم و از کار انداختن مجلس انقلابی و مردمی است.

  • منبع خبر : فرارو